حمید بعیدی نژاد برای علی اکبر صالحی چه نوشت؟

18 آبان 1394 ساعت 3:00


حمید بعیدی نژاد در صفحه اینستاگرام خود در پستی را درباره علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نوشته است.

ملت ايران نيز هميشه در طول قرون و اعصار بر قهرمانان ملي خود باليده است. بي شك يكي از اين قهرمانان ملي ما در عصر معاصر دكتر علي اكبر صالحي است. انساني فرهيخته كه حداقل نسلي از ايرانيان را مرهون و مديون تخصص و تعهد و فداكاري خود نموده است. فقط كافيست به حوزه هاي دانشگاهي-تحقيقاتي و طيف گسترده ي مسؤوليتهاي ايشان نظري بيفكنيم: -تحصيل و كسب عاليترين درجه ي علمي در رشته ي فيزيك هسته اي از دانشگاه "ام آي تي" در آمريكا،
-نقش داشتن در تبيين برنامه هسته اي كشور در دوره ي پس از انقلاب اسلامي،
-رياست دانشگاه صنعتي شريف،
-دو دوره معاون وزارت علوم و آموزش عالي،
-نماينده ي ايران نزد آژانس بين المللي انرژي اتمي،
-معاون دبير كل سازمان همكاريهاي اسلامي در امور علم و فن آوري،
-وزير امور خارجه،
-معاون رياست جمهوري و دو بار رياست سازمان انرژي اتمي.
اينها كه فقط بخشهاي مهم حوزه هاي دانشگاهي ومسئوليتهاي مهم ايشان در چهل سال اخير ميباشد، بيانگر تلاش بي وقفه ي ايشان در مهمترين مسؤوليتهاي علمي و سياسي در دوره ها و دولتهاي متفاوت است كه از ايشان شخصيت ممتازي ساخته است. بنده بيش از بيست سال است در موقعيتهاي متفاوت افتخار آشنايي با ايشان را داشته ام و همواره تحت تاثير تخصص و تدين ايشان از يكسو و عشق ايشان به كشور از سوي ديگر بوده ام. بارها صحبت ايشان را به ياد دارم كه از صميم دل ميفرمودند كه در زندگي خودم به سه چيز افتخار مي كنم: اول آنكه خداوند مرا مسلمان و پيرو اهل بيت قرار داد، دوم آنكه يك ايراني هستم و در گستره جغرافياي وسيع كره ي ارض به سرزمين ايران تعلق دارم و سوم آنكه خيلي خوشحال هستم كه از ابتداي زندگي كاري خود تا بحال و به اشكال مختلف فرصت خدمت گذاري براي مردم ايران برايم فراهم شده است.
اما در كنار اين زمينه ها و مسؤوليتهاي مختلف انگار خداوند ايشان را براي ايام بزرگ و سرنوشت ساز مذاكرات هسته اي ذخيره ساخته بود كه بتوانند نقش بي بديلي را در پيشبرد مذاكرات هسته اي ايفا نمايند. اعتقاد ايشان به ديپلماسي همانقدر عميق است كه اعتقاد ايشان به توسعه فن آوري هسته اي. ايشان فردي است كه ضمن مديريت موثر توليد سوخت هسته اي بيست درصد كه شگفتي جهانيان را باعث گرديد، همزمان نقشي ويژه در ديپلماسي هسته اي ايفا نمود. بنده افتخار ميكنم كه روزهاي بسيار مهمي را در مذاكرات هسته اي در كنار دكتر صالحي اين قهرمان ملي سپري كردم و همواره بر وجود اين فرزند بزرگ ملت به خود باليده ام.


کد مطلب: 308446

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcc04q1e2bqx08.ala2.html?308446

الف
  http://alef.ir