اردوغان خطاب به قلیچداراوغلو: شرم کن!

18 مرداد 1396 ساعت 14:25


ایسنا نوشت: رئیس‌جمهور ترکیه با انتقاد از رهبر حزب اپوزیسیون "مردم جمهوری‌خواه"، بزرگترین حزب مخالف دولت گفت: شرم کن که می‌گویی هیچ عدالت و آزادی در ترکیه نیست.

به گزارش روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، ‌رئیس‌جمهور ترکیه در اظهاراتی در شهر ترابزن در شمال شرقی ترکیه با انتقاد از رهبر حزب اپوزیسیون این کشور گفت: زمانی که شما از آنکارا تا استانبول راهپیمایی می‌کردید چه کسی ایمنی شما را تضمین کرد؟ دولت ترکیه امنیت شما را تامین کرد. دولت ترکیه به شما این فرصت را داد. عدالت نیاز به شجاعت و مسئولیت دارد. اگر شما راهپیمایی می‌کنید که از اعضای فتو (وابسته به فتح‌الله گولن) و پ.ک.ک و داعش حمایت کنید، باید شرمگین باشید. ما می‌دانیم چه کسانی با شما در این راهپیمایی بودند.

چندی قبل قلیچداراوغلو در گفت‌وگو با یک روزنامه آلمانی از فضای حاکم در درون ترکیه انتقاد کرده بود.

اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به سرمایه گذاری‌های خارجی در ترکیه به خصوص در بخش انرژی با وجود تنش‌های اخیر با برلین گفت: هنوز اعتبار ترکیه در خارج از کشور در سطح خوبی قرار دارد. توجهی به حرف‌های آلمانی‌ها نکنید. آنها می‌توانند حرف بزنند اما درنهایت می‌فهمند که کار اشتباهی می‌کنند ولی آن زمان برای همه چیز بسیار دیر خواهد بود. ما کاری علیه آلمان‌ها انجام ندادیم اما آنها از راه خود منحرف شدند.

وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به انتخابات پیش‌رو در آلمان گفت: به دلیل برگزاری انتخابات در این کشور از یک سو برخی اظهاراتی را بیان می‌کنند اما مهم نیست آنها چه می‌کنند و چه مواضعی انتخاب می‌کنند. ما راه مستقیم خود را ادامه خواهیم داد.

اردوغان سپس با اشاره به اقدامات حزب عدالت و توسعه در طول ۱۵ سال گذشته گفت: "حزب حاکم به ملت ترکیه خدمت می‌کند. ما خدمتگزار ملت هستیم نه رئیس آنها. امروز جهان درباره ترکیه صحبت می‌کند. امروز ترکیه به یک کشور ایده‌آل در جهان تبدیل شده است."


کد مطلب: 500270

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbzgbsgrhbg5p.uiur.html?500270

الف
  http://alef.ir