عضو جبهه مردمی: اگرتصمیمی هماهنگ نگیریم، با شرایط سخت‌تری روبه‌رو می‌شویم

28 فروردين 1396 ساعت 14:47


عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: قطعاً اگر نیروهای انقلاب و مردم یک تصمیم هماهنگ برای اصلاح مدیریت کشور نگیرند، با شرایط سخت‌تری در آینده روبه‌رو خواهیم بود، چرا که نگاه لیبرالی به کشور و تداوم جریانی که گرفتار نفوذ است شرایط سختی را به ما تحمیل خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، محمدباقر ذوالقدر در همایش و کارگاه‌های تخصصی و قشری جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که در مسجد بقیه‌الله برگزار شد، اظهار کرد: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی یک کار مقطعی، موقتی و زودگذر نیست.

وی با بیان اینکه تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی فراتر از یک رخداد انتخاباتی است بلکه ضرورت پاسخ به یک نیاز و مسائل انقلاب است، افزود: بر خلاف برخی از القائات و شبهات مبنی بر اینکه این جبهه برای انتخابات تشکیل شده یک برداشت غلط است. البته ما به این صحبت‌ها به دلیل سابقه رفتار گروه‌های سیاسی حق می‌دهیم.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تأکید کرد: ما دلایل مختلفی برای تشکیل جبهه مردمی داریم چرا که برای این فرآیند و ساختار قرار است نیروهای انقلاب توانشان تجمیع شود و برای سازماندهی و پیشبرد اهداف انقلاب فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه خاستگاه حرکت نیروهای انقلاب، رسیدن به سرمایه اجتماعی در تراز انقلاب است، اظهار کرد: یک جامعه می‌تواند با سرمایه کم اقتصادی اما با مشکلات خود را حفظ کند اما بدون سرمایه اجتماعی هویت نمی‌یابد، بنابر این، این سرمایه اجتماعی است که می‌تواند اقتصاد را محقق و سرمایه انسانی را شکل دهد.

ذوالقدر ادامه دارد: در دوران بعد از انقلاب ما حقیقت سرمایه اجتماعی را تجربه کردیم چرا که اساس شکل‌گیری انقلاب به دلیل به صحنه آمدن سرمایه اجتماعی بود.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما هر جا غافل از سرمایه اجتماعی بودیم از دسترسی به اهداف باز ماندیم،‌ گفت: ما نتوانسته‌ایم از سرمایه اجتماعی در حوزه اقتصاد به خوبی استفاده کنیم چرا که باید کشور را با مشارکت مردم می‌ساختیم، اما نگاه لیبرالی به سازندگی و توسعه مانع این کار شد. بنابر این هیچ یک از مؤلفه‌های سرمایه اجتماعی در حوزه اقتصاد کارکرد ندارد.

وی ایده مشترک، اعتماد متقابل، انسجام و وحدت و مشارکت را چهار رکن اساسی سرمایه اجتماعی عنوان کرد و گفت: هیچ یک از این چهار رکن در سرمایه اجتماعی اقتصاد ما وجود ندارد، به عبارتی در حوزه اقتصادی به هم اعتماد نداریم و هر فردی به دنبال منافع شخصی خود است و دیگری را رقیب و دشمن می‌داند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: در حوزه اقتصاد انسجام و مشارکت هم نیست اگر مرم مشارکت داشتند پس چرا کالاهای خارجی خریداری می‌کنند در حالی که می‌دانند خرید کالاهای خارجی ریشه تولید کشور را خواهد خشکانید.

وی تأکید کرد: چون سرمایه اجتماعی وجود ندارد، دیگران از درون ما سربازگیری می‌کنند یعنی همان اتفاقی که در انتخابات ۹۲ و سال ۹۴ شکل گرفت. بنابر این اگر نیروهای انقلاب سرمایه اجتماعی خاص خود را نداشته باشند دیگران جامعه را به این سمت و آن سمت می‌کشند.

ذوالقدر با بیان اینکه ما باید سرمایه اجتماعی انقلاب را شکل دهیم، گفت: این یک انتخاب نیست بلکه یک اضطرار است چرا که اگر آن را شکل ندهیم فرش را از زیر پای انقلاب می‌کشند.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه ما ثروت اجتماعی زیادی در درون نیروهای انقلاب داریم،‌ گفت: این ثروت اجتماعی هنوز تبدیل به سرمایه نشده است. یعنی اجزای از هم پراکنده‌ای هستند که دور هم جمع نشده‌اند.

ذوالقدر با اشاره به انتخابات پیش‌رو، تصریح کرد: قطعاً اگر نیروهای انقلاب و مردم یک تصمیم هماهنگ برای اصلاح مدیریت کشور نگیرند، با شرایط سخت‌تری در آینده روبه‌رو خواهیم بود، چرا که نگاه لیبرالی به کشور و تداوم جریانی که گرفتار نفوذ است شرایط سختی را به ما تحمیل خواهد کرد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پایان با بیان اینکه کنار زدن یک دولت مستقر کار بسیار سختی است،‌ گفت: دولت مستقر ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار مدیر در اختیار دارند که آنها اهداف و آینده خود را در استقرار این دولت می‌دانند و البته این دولت‌ها همواره از همه ظرفیت خود برای تبلیغات استفاده کردند اما در عین حال پخش اقامه نماز یکی از کاندیداهای ما در آستان قدس رضوی از صدا و سیما را بر نمی‌تابند.


کد مطلب: 463272

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbzfba5rhb05p.uiur.html?463272

الف
  http://alef.ir