اوغلو: در صورت ادامه حملات پاسخ متقابل می‌دهیم

27 بهمن 1394 ساعت 9:32


احمد داووداوغلو در اظهاراتی با طرح این ادعا که "روسیه و سازمان‌های تروریستی مسئول جنایت‌ها در سوریه هستند" هشدار داد: در صورت ادامه حملات جنگنده‌های روسی و سرازیر شدن پناهجویان به سمت ترکیه، آنکارا پاسخ متقابل خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی مدعی شد که "روسیه همانند یک سازمان تروریستی رفتار می‌کند!"

وی هشدار داد: ترکیه پاسخ محکمی به حملات روسیه خواهد داد.

داووداوغلو گفت : اگر روسیه به رفتارهای خود همانند یک سازمان "تروریستی" ادامه دهد و حملات این کشور مردم را مجبور به ترک سوریه کند، ما حتما پاسخ محکمی به آنها خواهیم داد. متاسفانه حملاتی مانند دوران بربریت علیه غیر نظامیان در سوریه ادامه دارد.

نخست وزیر ترکیه مدعی شد: "روسیه و دیگر گروههای "تروریستی" از جمله داعش مسوول بیشتر جرایم و جنایتها علیه بشریت در سوریه هستند!"

وی در ادامه ادعاهای خود با انتقاد از مذاکرات صلح سوریه، آن را به یک "تئاتر دیپلماتیک" تشبیه کرد که تنها چند روز پس از شروع مذاکرات در اوایل این ماه، متوقف شد.

روزنامه "حریت" نیز نوشت: داووداوغلو در اظهاراتی در مسیر سفر یک روزه خود به کی‌یف به خبرنگاران گفته که "روسیه از تهدید جنگ جهانی برای تحمیل سیاست سوریه خود استفاده می کند."

نخست وزیر ترکیه با اشاره به اظهارات اخیر دیمیتری مدودوف، نخست وزیر روسیه در گفت‌وگو با یک روزنامه آلمانی مبنی بر اینکه "اگر مذاکرات برای پایان دادن به درگیری ها در سوریه شکست بخورد، یک جنگ جهانی رخ می دهد" مدعی شد: "روسیه به اذیت کردن جهان ادامه می‌دهد و سیاست خود را در قبال سوریه دیکته می‌کند. ما نباید فریب این اقدامات را بخوریم."


کد مطلب: 332178

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbz5bfwrhbf8p.uiur.html?332178

الف
  http://alef.ir