چرا ورزش با تردمیل یک عذاب است؟

21 بهمن 1395 ساعت 7:40


اگر احساس کرده‌اید که ورزش با تردمیل یک عذاب است، این احساس شما بی دلیل نیست.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اگر احساس می‌کنید که ورزش کردن با تردمیل برای شما عذاب است، بدانید که این احساس بی دلیل نیست و دلیل آن هم استفاده از آن‌ها در زندان‌های قدیمی بوده است.
چرا ورزش با تردمیل یک عذاب است؟
 
تردمیل‌ها با بازار داغی که این روزها دارند، تبدیل به وسیله شماره یک تناسب اندام شده‌اند اما این وسیله که تمرین کردن روی آن برای افراد عذاب ایجاد می کند، روزی در زندان‌ها برای به کار گرفتن زندانیانی استفاده می‌شد که بسیار تنبل بودند.
 
این وسیله ابتدا در سال 1822 توسط مهندسی انگلستانی به نام ویلیام کوبیت در شهر لندن اختراع شد و مخترع اسم این دستگاه را تردویل گذاشته بود اما در آن سال‌ها این دستگاه وسیله‌ای برای تمرین هوازی نبوده و فقط وسیله شکنجه زندانیان تنبل بوده است.
 
گفتنی است؛ پس از سال‌ها استفاده از این دستگاه در زندان‌های انگلیسی، در سال 1824 یک نگهبان زندان در شهر نیویورک به نام جیمز هاردی، تردویل یا همان تردمیل را به زندان‌های آمریکا آورد و از آن برای زندانیان آمریکایی هم استفاده کرد.
چرا ورزش با تردمیل یک عذاب است؟
 
پس از گذشت حدود یک قرن استفاده از تردمیل‌ها در زندان‌ها در شهر لندن به دلیل خشونت و رفتار بد با زندانیان، غیر قانونی اعلام شد و بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که این وسیله شکنجه نباید به عنوان وسیله ورزشی استفاده شود.


کد مطلب: 443887

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbwfbazrhbawp.uiur.html?443887

الف
  http://alef.ir