تکذیب مخالفت روسیه با کمک به مسلمانان میانمار

13 شهريور 1396 ساعت 23:55


سخنگوی وزارت خارجه روسیه از دروغین بودن اخبار برخی رسانه های غربی درباره حوادث مربوط به مسلمانان میانمار، پرده برداشت.

به گزارش العالم، خبرگزاری رویترز اخبار نادرستی را منتشر و ادعا کرده که روسیه از تایید قطعنامه شورای امنیت برای کمک به مسلمانان میانمار امتناع کرده است.

اما ماریا زاخارووا در این خصوص در شبکه اجتماعی تویتر نوشت: این اخبار دروغین اینک در اینترنت و شبکه های اجتماعی به نقل از خبرگزاری رویترز منتشر می شود.

خبرگزاری رویترز پیش از این اعلام کرده بود که روسیه و چین از صدور بیانیه کوتاه شورای امنیت درباره میانمار برای رسانه ها تهیه شده بود، ممانعت کرده اند.

طبق آنچه خبرگزاری رویترز منتشر کرد، در بیانیه ادعایی شورای امنیت تاکید شده بود که برای جلوگیری از کشتار بیشتر مسلمانان توسط ارتش، میانمار باید به نهادهای انساندوستانه اجازه دهد تا به مناطقی که در آنجا مردم در معرض خشونت قرار میگیرند، وارد شوند.

این بیانیه همچنین از نگرانی سازمان ملل درباره ازسرگیری اقدامات مسلحانه در مناطق متعدد کشور خبرداد؛ در عین حال برخی رسانه ها این بیانیه سازمان ملل را یک قطعنامه توصیف کردند.

یادآور می شود که رمضان قدیروف رییس جمهور چچن پیش از این اعلام کرد در صورتی که مسکو از مقامات میانمار که به روهینگیا در ایالت راخین ظلم و ستم می کنند، حمایت کند، با سیاستهای خارجی روسیه مخالفت خواهد کرد.

دمیتری پسکوف سخنگوی رسانه ای رئیس جمهوری روسیه هم اظهار داشت که کرملین در قبال اقدامات مقامات میانمار علیه روهینگیا، احساس نگرانی می کند.


کد مطلب: 508452

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbswbs5rhbgap.uiur.html?508452

الف
  http://alef.ir