نتایج روز دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان

بخش ورزشی الف،31مرداد96

31 مرداد 1396 ساعت 18:53

رقابت‌های چهار وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان، ظهر امروز (به وقت ایران) در شهر پاریس فرانسه آغاز شد.


به گزارش ورزش سه، رقابت‌های چهار وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان، ظهر امروز (به وقت ایران) در شهر پاریس فرانسه آغاز شد و محمد الیاسی تنها فرنگی ‌کار کشورمان است که راهی مرحله نیمه نهایی شده است.شهاب قوره جیلی در وزن 130 کیلوگرم برابر حریف خود شکست خورد و مهرداد مردانی از دور مسابقات حذف شد. قادریان نیز به گروه شانس مجدد بازگشته است.

وزن 59 کیلوگرم

در وزن 59 کیلوگرم که 30 نفر حضور دارند، مهرداد مردانی در دور نخست با توختایف، دارنده مدال برنز 2016 آسیا از ازبکستان کشتی گرفت و با نتیجه 3 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم با همت رستم از ترکیه مبارزه کرد و با نتیجه 5 بر 2 به پیروزی رسید تا در دور سوم حریف سئونگ هاک کیم کشتی ‌گیر نامدار کره‌جنوبی شود.

مردانی در دور سوم در حالی با کیم سرشاخ شد که در تایم اول در یک کشتی پر افت و خیز 8 بر 4 از حریفش عقب افتاد. در تایم دوم نیز مردانی 2 امتیاز از دست داد و در نهایت در یک کشتی حساس 10 بر 6 از حریف خود شکست خورد تا وی نیز برای حضور در گروه شانس مجدد در انتظار حضور کیم را فینال باشد اما کیم در نیمه نهایی مقابل آنگلوف قزاق 6 بر 2 شکست خورد تا از رسیدن به فینال باز بماند و به این ترتیب مردانی نیز از دور مسابقات حذف شود.

وزن 66 کیلوگرم 

در وزن 66 کیلوگرم محمد الیاسی در دور اول با نتیجه 2 بر یک مقابل سوسلان داوروف، دارنده مدال نقره بازی‌های اروپایی و برنز اروپا از بلاروس را شکست داد. وی در دور دوم با کنستانتین ایستاس از بلغارستان دیدار کرد و در شرایطی که در تایم اول یک امتیاز از دست داده بود، موفق شد 3 بر یک از حریفش پیش بیافتد. الیاسی در تایم دوم نیز همان ابتدای کار با یک کمرگیری و بارانداز 4 امتیاز دشت کرد تا 7 بر یک جلو باشد. الیاسی در نهایت 10 بر یک حریفش را شکست داد تا راهی دور سوم شود.

الیاسی در دور سوم با المات کبیسپایف قزاقستانی دارنده مدال نقره و برنز جهان سر شاخ شد و در همان ابتدای کار 4 امتیاز از آن خود کرد تا فاصله امتیازی خود را با کشتی ‌گیر نامدار قزاق حفظ کند. الیاسی در تایم دوم یک امتیاز پوئن از دست داد و با نتیجه 4 بر یک به پیروزی رسید تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

الیاسی در مرحله یک چهارم نهایی با دنیس دامیانکوف از اوکراین دیدار کرد و در تایم اول به نتیجه یک بر یک رسیدند. در تایم دوم ابتدا یک پوئن اخطار به حریف الیاسی داده شد و در ثانیه‌های آخر یک امتیاز دیگر نیز بدست آورد تا با نتیجه 3 بر یک راهی مرحله نیمه نهایی شود.

وزن 80 کیلوگرم

در وزن 80 کیلوگرم یوسف قادریان که یکی از شانس‌های اصلی کسب مدال تیم ایران بود، در دور اول با ماکسیم مانوکیان از ارمنستان روبه‌رو شد و با نتیجه 10 بر یک شکست خورد. مانوکیان ارمنی در ادامه توانست با شکست رقیبان خود راهی فینال شود و به این ترتیب قادریان به گروه شانس مجدد بازگشت.

قادریان در گروه شانس مجدد با الکس میشل سوئیسی ابتدا باید رقابت کند. وی در صورت پیروزی در این دیدار با پاسکال ایسله قهرمان اروپا از آلمان دیدار می‌کند. داتاناشویلی گرجستانی نیز یک پای کشتی رده‌بندی خواهد بود.

از نکات جالب این وزن شکست رومن ولاسوف نامدار روس و دارنده چندین مدال طلای جهان و المپیک با نتیجه 2 بر 2 برابر مورتسالیف آذربایجانی بود. ولاسوف به تازگی از وزن 75 کیلوگرم به وزنی بالاتر صعود کرده است. در این وزن اصلان آتم ترک و دارنده مدال نقره جهان برابر ایسل آلمانی شکست خورد تا حریف مانوکیان شود.

وزن 130 کیلوگرم

در وزن 130 کیلوگرم شهاب قوره جیلی در دور نخست با مورات رومانوف از قرقیزستان پیکار کرد و در نهایت در یک کشتی نفس‌گیر که بدون زدن فنی پایان یافت با نتیجه 2 بر یک به برتری رسید تا راهی دور بعد شود. وی در دور بعد با هیکی نابی قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک لندن از استونی دیدار کرد و با نتیجه 4 بر صفر برابر حریف نامدار خود شکست خورد تا برای حضور در گروه شانس مجدد در انتظار حضور نابی در فینال باشد.

در 130 کیلوگرم صباح شریعتی کشتی ‌گیر ایرانی الاصل آذربایجان برابر حریف اوکراینی شکست خورد و با توجه به شکست کشتی ‌گیر اوکراینی برابر نابی از دور مسابقات حذف شد.

در روز اول نیز فرنگی ‌کاران کشورمان در 4 وزن نخست موفق به کسب 3 مدال برنز توسط محمدعلی گرایی در 71، سعید عبدولی در 75 و حسین نوری در 85 کیلوگرم شده بودند. سیدمصطفی صالحی‌زاده نیز در وزن 98 کیلوکرم به عنوانی بهتر از دوازدهمی نرسید.


کد مطلب: 504456

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbsabs0rhbgap.uiur.html?504456

الف
  http://alef.ir