خودداری از سقط جنین، زنی را به کام مرگ کشاند

15 خرداد 1396 ساعت 13:07


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان از مرگ بانوی تویسرکانی به علت خودداری از سقط جنین خبر داد.

‌دکتر حبیب معصومی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ درباره مرگ بانوی باردار تویسرکانی اظهار کرد: خانم 37 ساله‌ای که از ماه‌ها پیش به علت عفونت، تشخیص سقط جنین برایش تجویز شده بود، از سقط جنین خودداری کرد.

وی ادامه داد: حال خانم باردار جمعه شب دچار وخامت شد و پس از مراجعه به بیمارستان ولیعصر(عج) تویسرکان مورد جراحی و کورتاژ قرار گرفت.

معصومی با اشاره به تشخیص پزشکان بیمارستان تویسرکان مبنی بر لزوم اعزام هوایی بیمار به همدان بیان کرد: در ساعات اولیه بامداد شنبه این خانم توسط بالگرد اورژانس به همدان انتقال یافت و در حین پرواز به علت خونریزی شدید و عفونت دچار ایست قلبی و تنفسی شد و پس از احیا، تحویل بیمارستان بعثت همدان شد.

وی در ادامه از آماده‌باش بودن نیروهای اورژانس در جاده‌های استان سخن گفت و یادآور شد: تعداد 3 دستگاه آمبولانس به همراه 6 نفر از پرسنل اورژانس استان در روزهای 13و 14خردادماه از سوی استان همدان در محل مرقد امام خمینی(ره) مستقر بودند که دیشب به استان بازگشتند.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان تویسرکان نیز در توضیح این حادثه گفت: پزشکان برای خانم 37 ساله تویسرکانی که از دوماه پیش دچار عفونت شده بود، لزوم سقط جنین را تجویز کرده بودند اما او از این کار خودداری کرد تا اینکه جمعه شب با حال وخیم و تب و لزر به بیمارستان ولیعصر(عج) تویسرکان مراجعه کرد.

مهران بیگلری با بیان اینکه بیمار بلافاصله پس از مراجعه به بیمارستان تحت درمان قرار گرفت، افزود: بیمار در ساعت 1 بامداد روز شنبه 13 خرداد به بیمارستان مراجعه کرد و در ساعت 2 جنین او سقط شد و پس از انجام جراحی رحم، به علت انتشار عفونت به بدن مادر ناچار به اعزام وی به بیمارستان همدان شدیم.

وی خاطرنشان کرد: بیمار پس از سقط و دریافت داروهای مکمل و مراقبت‌های ویژه، در ساعت 3 توسط تیم هوایی امداد اورژانس به بیمارستان بعثت همدان منتقل شد و به علت وخامت حالش در ساعت 8 صبح در این بیمارستان درگذشت.


کد مطلب: 479356

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbs9ba0rhbzfp.uiur.html?479356

الف
  http://alef.ir