دردسر برای وزیر خارجه دولت جدید آمریکا

24 اسفند 1395 ساعت 23:45


در حالی که دولت جدید آمریکا «هیلاری کلینتون» را بخاطر استفاده از ایمیل شخصی ملامت می‌کرد اما ایمیل مستعار وزیر خارجه جدید نیز برای او دردسر ساز شده است.

به گزارش فارس، «اریک اشنایدرمن» دادستان کل نیویورک اعلام کرد «رکس تیلرسون» وزیر خارجه دولت جدید آمریکا زمانی که مدیر عامل شرکت نفتی «اِکسون موبیل» بوده برای ارسال و دریافت اطلاعاتی درباره مسائلی مانند «تغییرات اقلیمی» از ایمیل مستعار استفاده کرده بود.

دفتر دادستانی کل نیویورک در نامه‌ای که روز دوشنبه به یک دادگاه دولتی ارسال کرد، گفت دریافته است که تیلرسون مابین سال‌های 2008 و 2015 از ایمیلی با نام مستعار «وِین ترَکِر» استفاده می‌کرد. این در حالی است که «وین» نام میانی تیلرسون است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» در این نامه از قاضی خواسته شده تا بررسی کند که آیا شرکت اکسان سهامداران و اذهان عمومی را درباره تغییرات اقلیمی فریب داده یا خیر.

«آلن جفرز» سخنگوی اکسان نیز در واکنش به خبر گفت: «آدرس وین ترکر بخشی از سیستم ایمیل شرکت است و برای ارتباطات امن و سریع میان سران ارشد با مدیرعامل این شرکت ایجاد شده بود.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اما از اظهار نظر در این باره اجتناب کرد.

این در حالی است که پیشتر اداره پلیس فدرال (اف بی آی) و دادستانی کل آمریکا – درپی افشای اسنادی حول استفاده «هیلاری کلینتون» از ایمیل شخصی برای ارسال اطلاعات محرمانه دولتی توسط سایت ویکی‌لیکس – تحقیقاتی را در این باره آغاز کرده و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز در مبارزات انتخاباتی خود به شدت کلینتون را بخاطر این مسئله مورد شماتت قرار می‌داد.
 


کد مطلب: 454308

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbgabawrhbsfp.uiur.html?454308

الف
  http://alef.ir