حمله لفظی دوباره هیلاری کلینتون به ترامپ

26 مرداد 1395 ساعت 10:33


نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا: نباید اختیار سلاح های هسته ای کشور را به فردی بدهیم که با پیامی در توئیتر از کوره در می رود، دونالد ترامپ قابل اعتماد نیست.

به گزارش بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سی ان ان؛ هیلاری کلینتون در تازه ترین سخنرانی تبلیغاتی خود در اسکرانتون پنسیلوانیا بار دیگر به دونالد ترامپ تاخت و او را فردی خواند که ترجیح می دهد طرح های خود را افشا نکند زیرا اصلا طرح ندارد که ارائه کند. وی با اشاره به ادعای ترامپ مبنی بر اینکه خیلی بیشتر از ژنرال های ارتش آمریکا درباره داعش می داند گفت: خیر، دونالد تو چیزی نمی دانی و بدتر از همه پیشنهاد می دهی کشورهای بیشتری از جمله در خاورمیانه (غرب آسیا) می توانند سلاح هسته ای در اختیار داشته باشند. او آنقدر گستاخ است که ارتش آمریکا را فاجعه می خواند.

کلینتون افزود نمی توان اختیار عمل سلاح های هسته ای را به فردی داد که با یک پیام در توئیتر از کوره در می رود. او همچنین فردی نیست که بتواند اقتصاد ما را در دست بگیرد و یا الگویی برای کودکان ما باشد. ترامپ قابل اعتماد نیست. او نه خلق مناسب و نه شایستگی لازم را برای رئیس جمهور شدن در آمریکا ندارد.

هیلاری کلینتون در ادامه گفت: نابرابری در آمریکا بسیار بالاست و دستمزدها بسیار پایین است. بنابراین راه سختی پیش رو داریم چرا که بسیاری از مردم هنوز هم در فراهم آوردن نیازهای روزانه خود ناتوانند. اولویت نخست من ایجاد شرایط اقتصادی است که برای همه خوب باشد و نه فقط برای ثروتمندان و به همین منظور پنج هدف بزرگ تعیین کرده ام. نخست، می خواهیم بزرگترین سرمایه گذاری پس از جنگ دوم جهانی را در مشاغل تازه ای انجام دهیم که حقوق خوبی به کارکنان پرداخت می کنند.

دوم، مشکل بدهی دانشجویان را برای همیشه برطرف خواهم کرد. سوم، با شرکت هایی که کار و سرمایه را از کشور خارج می کنند برخورد می کنیم و شرکت هایی را که سودشان را با کارکنان خود سهیم می شوند تشویق خواهیم کرد. چهارم شرکت های غول آسا و ثروتمندان را مجبور خواهم کرد سهم خود را از مالیات بپردازند. و پنجم با فراهم کردن زمینه مراقبت از کودکان کاری خواهیم کرد که خانواده های آمریکایی بتوانند از پس هزینه های سنگین مراقبت از کودکان خود بربیانند.

وی خطاب به شرکت کنندگان در این سخنرانی تاکید کرد به دوستان خود اجازه ندهید به دونالد ترامپ رای بدهند و افزود: مفری که ترامپ پیشنهاد داده به چهارصد تن از ثروتمندترین شهروندان آمریکا اجازه خواهد داد هر ساله پانزده میلیون دلار کمتر مالیات پرداخت کنند. چنین طرحی همچنین چهار میلیارد دلار به نفع خانواده ترامپ می شود در حالی که برای ۹۹.۸ درصد دیگر از مردم آمریکا هیچ سودی نخواهد داشت. با این چهار میلیارد دلار می توان هزینه ی تحصیل کهنه سربازان را در دانشگاه تامین کرد و یا می توان یک سال هزینه خدمات درمانی سه میلیون کودک را فراهم آورد.


کد مطلب: 381930

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbf8bfgrhbw9p.uiur.html?381930

الف
  http://alef.ir