دانش آشتیانی: برنامه ای برای لغو تعطیلی پنجشنبه‌ های مدارس نداریم

18 اسفند 1395 ساعت 3:31


وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه ای برای لغو تعطیلی پنجشنبه های مدارس نداریم و تاکنون تصمیمی برای تغییر این موضوع گرفته نشده است.

به گزارش ایرنا، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی شامگاه سه شنبه در پایان سفر دو روزه خود به شهرستان های شمال استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگاران در آران و بیدگل افزود: روی ادامه روال قدیم بحثی نداریم ولی لایحه ای برای تقویم برنامه های سال تحصیلی مدارس به مجلس فرستادیم.
وی ادامه داد: اگر مجلس اختیار را به دولت برای ارائه تقویم برنامه های سال تحصیلی بدهد در برنامه سال تحصیلی جدید انعطاف بیشتری خواهیم داشت و آن موقع می توانیم درباره پنجشنبه ها تصمیم گیری کنیم.
وی هم چنین از بومی سازی برنامه های درسی خبر داد و تصریح کرد: به دنبال آن هستیم تا در هر منطقه ای برنامه های درسی را متناسب با ظرفیت های همان استان تدوین کنیم.

دانش آشتیانی ادامه داد: سیاست ها و اهداف کلی را برای کشور تعیین خواهیم کرد ولی برنامه درسی را انعطاف پذیر متناسب با بوم منطقه تدوین می کنیم که در آن فرهنگ مناطق نیز نقش خواهد داشت.
فخرالدین احمدی دانش آشتیانی عصر دوشنبه برای افتتاح یک طرح که توسط خیرین ساخته شده و همچنین بررسی وضعیت آموزشی شهرستان اردستان وارد این شهر شد.

وی در ادامه سفر دو روزه خود به شهرهای شمالی استان اصفهان شب گذشته و صبح امروز در نطنز حضور یافت و پس از حضور در کاشان عصر سه شنبه راهی شهرستان آران و بیدگل شد.
مرکز شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.


کد مطلب: 452238

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbf5bawrhbs5p.uiur.html?452238

الف
  http://alef.ir