ابتکار: صفدرحسینی یک ریال هم از صندوق محیط زیست دریافت نکرده است

18 اسفند 1395 ساعت 17:34

رییس سازمان حفاظت‌محیط‌زیست گفت: آقای صفدرحسینی از دو سال و نیم گذشته و قبل از همه این ماجراها در هیات مدیره صندوق ملی محیط زیست بوده و یک ریال هم از این صندوق حقوقی نگرفته است.


معصومه ابتکار در گفت‌وگو با ایلنا در واکنش به اخبار رسانه‌های اصولگرا مبنی بر انتصاب صفدر حسینی به سمت ریاست هیات‌مدیره مجمع عمومی صندوق ملی محیط زیست گفت: برخی در روزهای اخیر اتهاماتی را در مورد آقای صفدرحسینی و موضوع صندوق ملی محیط زیست مطرح کردند. خیلی جالب است این صندوق در دوره آقای خاتمی تاسیس شد و جزو دستاوردهای بزرگ آن دوره بود. در هشت سال این صندوق به کما رفت و تعطیل شد. آن هم صندوقی که می‌توانست ابزار خوبی به لحاظ تقویت ارکان محیط‌زیست کشور باشد.

ابتکار خاطرنشان کرد: آن هشت سال فرصت استثنایی بود که دولت بتواند مناسبات داخلی و بین‌المللی را در زمینه محیط زیست تنظیم کند. این صندوق اختیار خیلی خوبی داشت اما هیچ اتفاقی نیفتاد و کسی هم راجع به این صندوق صحبتی نکرد. حالا این صندوق حدود سه سال و نیم است فعال شده و کارهای خوبی انجام می‌دهد و یک شتابدهنده در زمینه فناوری‌های محیط زیست است و مراودات داخلی و بین‌المللی خوبی دارد.

او گفت: البته دولت هم نتوانسته به طور کامل اعتبارات این صندوق را تامین کند. این صندوق یک هیات مدیره هم از حدود دو سال و نیم پیش دارد و فعالانه کار می‌کند. آقای صفدرحسینی هم از دو سال و نیم گذشته و قبل از همه این ماجراها در هیات مدیره این صندوق بوده و یک ریال هم از این صندوق حقوقی نگرفته است. اصلا این صندوق اعتباری نداشته که بخواهد به ایشان حقوقی بدهد. ایشان هم به صورت غیرموظف و داوطلبانه به این صندوق کمک کردند و بعد هم خواستند که دیگر نباشند.

ابتکار تصریح کرد: الان هیات مدیره جدید آغاز به کار می‌کند ولی خیلی جالب است که رسانه‌هایی که امروز اینگونه راجع به آقای صفدر حسینی صحبت می‌کنند تاکنون یک بار هم به ماهیت این صندوق نپرداخته‌اند. هیچ‌گاه به اهمیت آن و اینکه ما در بین کشورهای دنیا سرافراز هستیم که یک صندوق برای محیط زیست‌مان داریم اهمیت ندادند اما الان که احساس کرده‌اند می‌توانند مچ‌گیری کنند برای مچ‌گیری وارد عرصه شده‌اند. حیف است که این همه کار و تلاش دیده نشود. البته ما پاسخ نماینده مجلس را دادیم و توضیح دادیم که هیچ گونه پرداختی به آقای صفدر حسینی نشده است.  آقای حسینی در راه‌اندازی این صندوق کمک کرده و زحمت کشیده‌اند الان هم هیات مدیره جدید فعال است و ایشان هم در این صندوق نیستند.

وی تاکید کرد: به هرحال این حاشیه‌سازی‌ها جای تاسف دارد و فکر می‌کنم تا زمان انتخابات هم ادامه دارد و حتی بیشتر هم می‌شود. ما هم برای پاسخ به این حواشی آمادگی کامل داریم و توکلمان به خدا است.


کد مطلب: 452436

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbf5ba0rhbsap.uiur.html?452436

الف
  http://alef.ir