فریادهای «محرمانه است» اعضای فراکسیون امید هنگام تذکر شفاهی کریمی‌قدوسی

5 دی 1395 ساعت 16:54


چند عضو فراکسیون امید به هنگام تذکر شفاهی کریمی‌قدوسی با موضوع تبیین اختیارات قانونی نمایندگان در اظهارنظر درباره مسائل داخلی و خارجی کشور و ضرورت انتشار اعتراف ظریف به اشتباهش در اعتماد به جان کری با فریادهای «محرمانه است» خواهان قطع سخنان این عضو کمیسیون امنیت شدند.

به گزارش فارس،‌مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 5 دی ماه و در نوبت عصر جلسه علنی خود شاهد حاشیه‌سازی‌های برخی نمایندگان بود.

بر اساس این گزارش، هنگامی که جواد کریمی‌قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در نوبت تذکر شفاهی خود در حال توضیح قانونی بودن اقدام خود در انتشار سخنان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی طبق اصول 84 و 86 قانون اساسی بود، چند تن از نمایندگان مجلس از جمله شهروز برزگر عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید و محمدصادق حسنی نماینده رشت از روی صندلی‌های خود بلند شده و با فریادهای مکرر «محرمانه است، محرمانه است» سعی در ممانعت از ادامه تذکر کریمی‌قدوسی داشتند.

همچنین بهروز نعمتی عضو فهرست امید انتخابات مجلس دهم و بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید نیز به پشت جایگاه ریاست مجلس رفته و سعی در صحبت کردن با علی لاریجانی داشتند؛ به علاوه گروهی دیگر از نمایندگان از روی صندلی‌های خود بلند شده و به حالت ایستاده تذکر نماینده مردم مشهد را گوش می‌دادند.

گزارش فارس حاکیست که بلافاصله پس از توضیحات کریمی‌قدوسی درباره ضرورت انتشار سخنان ظریف در اعتراف به اشتباه بودن اعتماد خود به جان کری و تشریح استنادات قانونی حق انتشار این سخنان، بهروز نعمتی تقاضای تذکر شفاهی کرد که طی این تذکر عنوان داشت: سخنان ظریف مبنی بر اشتباه بودن اعتماد به جان کری فقط درباره تمدید تحریم‌های ایسا بوده و این مطلب در فضایی خصوصی عنوان شده است و حرف‌های آقای کریمی قدوسی به حاشیه بردن جلسه علنی مجلس است.

بنا بر این گزارش علی لاریجانی بلافاصله پس از اتمام تذکر این عضو فهرست امید تهران بدون هیچگونه توضیحی دستور بررسی ماده 32 لایحه پنج ساله ششم توسعه و استماع سخنان موافقان و مخالفان و پیشنهادهای نمایندگان درباره این ماده از لایحه را داد.


کد مطلب: 428046

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbawba0rhb5gp.uiur.html?428046

الف
  http://alef.ir