هیل: استراتژی آمریکا در افغانستان هدف ندارد

27 فروردين 1396 ساعت 19:16


هیل نوشت: از زمانی که اوباما سربازان آمریکا را از خاک افغانستان بیرون کشید،‌ استراتژی آمریکا در این کشور بی‌هدف بوده است.

به گزارش فارس، هیل در گزارشی نوشت: ترامپ باید یک سیاست مشخص واقع بینانه در مورد افغانستان داشته باشد و  نیکلسون را ملزم کند تا یک استراتژی واحد برای این کشور طراحی کند. از زمان که اوباما سربازان آمریکا را از خاک افغانستان بیرون کشید،‌ استراتژی آمریکا در این کشور بی‌هدف بوده است.

این پایگاه خبری آمریکایی نوشت: مک مستر مشاور امنیت ملی باید بررسی سیاست افغانستان را تمام کرده تا اینکه نیکلسون و یک تیم مشترک بتواند استراتژی آمریکا را برای افغانستان تدوین کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: واقعیت این است که یک فرد مشخص در کابل مسئول عملیات وسیع سیاسی، دیپلماتیک،‌اقتصادی و اطلاعاتی آمریکا را هدایت نمی‌کند ،‌ و هر کدام از این بخشها به تنهای در حوزه اداری خود عمل می‌کند. و همانطور که بارها در جنگ، حکومت و تجارت تجربه شده،‌ بخشهای جدا از یکدیگر تلاشها را تضعیف و می‌تواند منجر به یک نابسامانی شود.

هیل نوشت: ترامپ باید بی‌درنگ فردی را مسئول تمامی تلاشهای آمریکا در افغانستان منصوب کند، بنظر می‌رسد ژنرال نیکلسون برای این کار مناسب باشد او هم تجربه کافیی را دارد و هم روابط و افق دید لازم برای پذیرفتن این مسئولیت را داراست و اینکه هم اکنون در کابل حضور دارد.

هفته گذشته ارتش آمریکا بزرگترین بمب غیراتمی خود را در منطقه ای در افغانستان آزمایش کرد،‌ برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که این نشانه نبود استراتژی در دولتت  دونالد ترامپ دانست.

این پایگاه خبری نوشت: پرتاب این بمب نباید به سمبل شکست سنگین برای آمریکا تبدیل شود. مردمان آمریکا نباید به این موضوع بی تفاوت باشندو باید از دولت ترامپ یک هدف مشخص،‌یک استراتژی معتبر و مدیریت مناسب جنگ افغانستان را خواستار باشند.


کد مطلب: 463047

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcbafbazrhb0gp.uiur.html?463047

الف
  http://alef.ir