سخنان دو نماینده مخالف صالحی/ وزارت ارشاد کی می‌خواهد از بازخوانی و توقیف رها شود؟

28 مرداد 1396 ساعت 12:25


در چهارمین روز بررسی صلاحیت وزاری پیشنهادی کابینه٬ نوبت به بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید و در ابتدای بحث دو نماینده مخالف وزیر سخنرانی کردند.

به گزارش خبرآنلاین٬ خدیجه ربیعی نماینده بروجن و قاسم میرزایی نیکو نماینده دماوند و فیروزکوه دو نماینده‌ای بودند که به عنوان مخالف سخن گفتند.

 خدیجه ربیعی نماینده بروجن با تشکر از دکتر روحانی برای معرفی وزرای توانمند و شایسته گفت: «دکتر صالحی ارتباط خوبی با جامعه و علما دارند که این‌ها ویژگی مهم در تصدی وزارت ارشاد است. سختی کار در وزارت فرهنگ روشن است. فرهنگ شاخصه اصلی تمدن است و دشواری فعالیت در این حوزه در کشور و نظام اسلامی ما دوچندان است. تاکیدات پیشوایان دین موید این مساله است. برنامه ارائه شده دکتر صالحی را بررسی کردم و مخالفت من ناشی از نتایج این بررسی است.»

او خطاب به صالحی گفت: «شما خیلی خوب به چالش‌ها اشاره کردید٬ اما راهکار عملی ارائه نکردید. تعدد دستگاه‌ها در این عرصه زیاد است. اشاره نکردید که برنامه‌های شما می‌تواند قانون را حاکم کند به گونه‌ای که دستگاه‌های موازی نتوانند قانون را در وزارتخانه تحت تاثیر قرار دهند. همکاران عزیز ایشان اشاره نکردند که چطور مدیریت خواهند کرد تا دستگاه‌های موازی با ارشاد تعامل