درخواست جدید اصلاح‌طلبان خارج‌نشین از دونالد ترامپ

18 دی 1395 ساعت 9:03


هنوز جوهر نامه خیانت بار 30 اصلاح‌طلب خارج‌نشین به دونالد ترامپ برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خشک نشده، آنها بار دیگر دست خود را به سمت ترامپ دراز کردند و این بار از او خواستند به بهانه مسائل حقوق بشری به ایران فشار وارد کند.

به گزارش روزنامه وطن امروز، یکی از عوامل فتنه 88 و بنیانگذار همان تشکیلاتی که نامه خیانتبار اول به دونالد ترامپ را نوشته بود، یادداشتی در پورتال یکی از اندیشکده‌های آمریکایی منتشر کرده و از رئیس‌جمهور منتخب آمریکا خواسته به بهانه حقوق بشر، فشارهای جدید به ایران وارد کند. این خیانت جدید در حالی است که هفته گذشته مسعود بهنود، از عوامل بی‌بی‌سی فارسی در توئیتر خود نوشت در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری در ایران باید فشار به قوه قضائیه به بهانه مسائل حقوق‌بشری در اولویت قرار بگیرد.

بر همین اساس به نظر می‌رسد نامه خیانت بار دوم اصلاح‌طلبان به دونالد ترامپ بخشی از برنامه جدید آنها برای پیشبرد اهداف انتخاباتی خود باشد. برخی کارشناسان می‌گویند با پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، بدنه تشکیلاتی اصلاح‌طلبان که با باخت کلینتون به انفعال کشیده شده‌اند؛ توان ارتباط‌گیری با تشکیلات منتخب جدید آمریکایی‌ها را ندارد بر همین اساس عوامل آنها در خارج از کشور تلاش می‌کنند با این قبیل نامه‌نگاری‌ها توجه اطرافیان دولت جدید آمریکا را جلب کنند. 

در همین راستا سعید قاسمی‌نژاد، از عوامل فعال فتنه 88 و بنیانگذار و دبیرکل همان تشکل ضدانقلابی که پرچمدار اصلی نامه اول به دونالد ترامپ برای اعمال تحریم‌های سخت‌تر علیه جمهوری اسلامی ایران است، یادداشتی در اندیشکده «دفاع از دموکراسی‌ها» منتشر کرده و باز هم به سوی رئیس‌جمهور منتخب آمریکا دست دراز کرده است. او این‌بار به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا توصیه کرده نماینده ویژه حقوق بشر برای ایران تعیین کند. این اصلاح‌طلب خارج‌نشین که از اعضای فعال تشکیلات دانشجویی اصلاح‌طلبان در دانشگاه تهران بوده است؛ در این مطلب مدعی شد «حسن روحانی» رئیس‌جمهور کنونی ایران قصد انتخاب مجدد در یک دوره دیگر را دارد و به همین دلیل 2 هفته قبل، از منشور حقوق شهروندی رونمایی و خبر آن ‌را برای میلیون‌ها شهروند ایرانی از طریق پیامک‌های تلفن‌های همراه ارسال کرد. 

نویسنده در بخشی دیگر از دونالد ترامپ و کنگره جدید آمریکا خواست رسیدگی به اعمال حقوق بشری ایران را در دستور کار قرار دهند.  وی در بخشی از این مطلب که با کمک «توبی درشویتز» تهیه شده، به صراحت نوشت: راه‌های فراوان برای فشار وارد کردن به رژیم ایران وجود دارد و انتصاب نماینده ویژه آمریکا در زمینه حقوق بشر ایران و قرار دادن اشخاص و موسسات مجری نقض حقوق بشر در فهرست سیاه از آن جمله است. این عنصر ضدانقلابی که از چهره‌های حاضر در رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور است، در خاتمه تحلیل خود آورده است: ترامپ متعهد شده که برخلاف دولت کنونی آمریکا چشمان خود را بر فعالیت‌های سرکش ایران نبندد و برجسته‌سازی موارد نقض حقوق بشر ایران جایی خوب برای آغاز این مسیر است.

اخیرا نیز 30 اصلاح‌طلب در نامه‌ای از ترامپ خواسته بودند ایران را تحریم کند. این نامه حتی در محافلی که مخالفت‌های آشکاری با نظام جمهوری اسلامی ایران دارند، انتقاداتی را برانگیخت.


کد مطلب: 432393

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcb95bafrhbffp.uiur.html?432393

الف
  http://alef.ir