ویکلی استاندارد: ترامپ قادر به جدا کردن ایران از روسیه نخواهد بود

27 بهمن 1395 ساعت 20:39


وبگاه نشریه ویکلی استاندارد در تحلیلی به بیان دلایلی پرداخته که طرح دولت فعلی آمریکا برای شکستن ائتلاف بین ایران و روسیه را ناممکن می کند.

به گزارش فارس، وبگاه نشریه ویکلی استاندارد در تحلیلی به بیان دلایلی پرداخته که طرح دولت فعلی آمریکا برای شکستن ائتلاف بین ایران و روسیه را ناممکن می کند.

 این نشریه می‌نویسد: «ائتلاف روسیه و ایران در سوریه مستحکم شده‌ است. مسکو و تهران در این کشور ابتدا از حافظ اسد و سپس از پسرش بشار اسد حمایت کرده‌اند.»

این نشریه در ادامه با بیان اینکه «اتحاد ایران و روسیه نوعی رابطه راهبردی» است نوشته است: «وقتی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به خاورمیانه نگاه می‌کند، چشم‌اندازی از فضای پس از سال 173 را در آن می‌بیند- یعنی فضای پس از استقبال انور سادات از ایالات متحده آمریکا.»

در ادامه این نوشتار آمده است: «منطقه آکنده از متحدان آمریکا است از اسرائیل گرفته تا مصر، از ترکیه تا عربستان سعودی و کشکورهای عربی خلیج فارس.»

ویکلی‌استاندارد می‌افزاید: «هنگامی که پوتین به منطقه نگاه می‌کند تنها یک نقطه خالی می‌بیند: ایران. برای روس‌ها هیچ راهی برای اعمال نفوذ یا مدیریت کردن منافعشان در منطقه بدون ایران و حزب‌الله وجود ندارد. درخواست از پوتین برای ترک ایرانی‌ها مثل درخواست از او برای ترک خاورمیانه است.»


کد مطلب: 446091

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcb90ba8rhbagp.uiur.html?446091

الف
  http://alef.ir