مشاور سابق بوش: ترامپ مولر را اخراج کند، پنس چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا خواهد شد

28 خرداد 1396 ساعت 19:04


حقوقدان ارشد سابق کاخ سفید هشدار داد که چنانچه دونالد ترامپ اقدام به اخراج 'رابرت مولر' بازرس ویژه تحقیق در باره ارتباطات جرد کوشنر داماد ترامپ با روسیه بنماید، خیلی زود مایک پنس، چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا خواهد شد.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری آمریکایی'هیل'(TheHill)باانتشاراین خبر افزود: این هشدار را 'ریچارد پینتر' (Richard Painter) حقوقدان سابق کاخ سفید در دوران ریاست جمهوری جورج بوش پسر در حساب توییتری خود نوشت.

بنابراین گزارش پینتر درتوییتر نوشته است، آن چنان که در فاکس نیوز به نظر می رسد، موردی برای اخراج مولر فراهم می کنند که اگر این اتفاق روی دهد، مایک پنس به زودی چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا خواهد شد.

تارنمای خبری هیل نوشت: هشدار این حقوقدان سابق کاخ سفید در پی ابراز تردیدهای دونالد ترامپ و اطرافیان وی درخصوص توانایی های مولر برای انجام تحقیقاتی منصفانه درخصوص نقش روسیه درانتخابات 2016 آمریکا و احتمال ارتباط بین ستاد انتخاباتی ترامپ و روس ها، مطرح می شود.

 این هشدار در حالی مطرح می شود که اخراج جیمز کومی رئیس سابق اف.بی.آی از سوی رئیس جمهوری امریکا که درهمین مورد تحقیق می کرد ، جامعه سیاسی آمریکا را شوکه کرد و هم اکنون چند کمیته حقیقت یاب در کنگره سرگرم تحقیق دراین زمینه هستند.
جیمزکومی در یادداشتی در ماه فوریه گذ