اکرمی: احمدی‌نژاد برای فشار به شورای نگهبان ثبت‌نام کرده است

24 فروردين 1396 ساعت 9:46


عضو جامعه روحانیت مبارز ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات را امری غیر طبیعی و غیر اخلاقی دانست.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با ایلنا، درباره ثبت نام احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، اظهار داشت: ثبت‌نام وی، امری غیرطبیعی، غیراخلاقی و غیرتوصیه‌ای است و وظیفه اصلی بعد از ثبت نام بر عهده شورای نگهبان است.

وی افزود: به نظرم باید از خود او بپرسید که با وجود مخالفت رهبری که به شما توصیه کردند به انتخابات ورود نکنید و شما در اظهارات خود، اعلام کردید بنا به توصیه رهبری ثبت نام نمی‌کنم؛ چطور بر خلاف همه آن‌ها ثبت‌نام کردید؛ باید به صورت جدی از خود ایشان سوال شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه بنده در ۵ دوره نمایندگی زجری که در دوره نمایندگی هشتم از آقای احمدی‌نژاد دیدم در هیچ دوره‌ای ندیدم و او برای مجلس احترام و حیثیت قائل نبود و حرف‌های خلاف و دروغین می‌زد، گفت: به نظرم مجلس شورای اسلامی بعد از همه این فراز و نشیب‌هایی که دیده، شایسته است که حالا تمام پرونده‌های تخلفات دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد  را به هر صورتی که صلاح می‌داند، توسط اصل ۹۰ به میدان بیاورد.

اکرمی ادامه داد: در حال حاضر پرونده ایشان که در قوه قضاییه وجود دارد، باید به صحنه آورده شود و تخلف‌های او در یک دادگاه منصفانه‌ای بررسی شود و آن زمان معلوم می‌شود که آیا پرونده‌های او بالاتر از پرونده‌های رحیمی یا امثال رحیمی است یا خیر؟ باید صورت مساله کارنامه احمدی‌نژاد برای دیگران روشن شود.

عضو جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: در اصل ۱۱۵ قانون اساسی ۹ شرط برای رییس‌جمهور و داوطلبان مطرح شده و ما مستمع و شنونده و تماشاگر هستیم، باید این اصول را در برابر دیدگان قرار دهیم که آیا آقای احمدی‌نژاد حسن سابقه و تقوا دارد یا خیر؟

وی درباره اینکه احمدی‌نژاد گفته است که برای همراهی با بقایی و فشار به شورای نگهبان ثبت‌نام کرده است، گفت: وقتی شورای نگهبان هنوز هیچ اعلام نظری نسبت به افراد نکرده، چرا باید فشار بیاورد؟ از طرفی دیگر شورای نگهبان اصلا فشارپذیر نیست؛ آقای احمدی نژاد باید به وجدانش، عقلانیت، اخلاق دینی و شرعی مراجعه کند و برای جامعه زحمت درست نکند.


کد مطلب: 461922

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcb58ba5rhb09p.uiur.html?461922

الف
  http://alef.ir