جزئیات جدید از تیراندازی مرگبار به نمازگزاران کانادایی

11 بهمن 1395 ساعت 21:57


پلیس شهر «کبک» کانادا در کنفرانس خبری اعلام کرده که یکی از عوامل حمله مسلحانه به مسجد و نمازگزاران این شهر،‌با پلیس تماس گرفته و خودش را تحویل داده است.
به گزارش فارس، پلیس شهر «کبک» کانادا با برگزاری نشستی خبری،‌ آخرین خبرها درباره تیراندازی مرگبار به نمازگزاران کانادایی را تشریح کرد.

صبح روز دوشنبه به وقت تهران، یک خبر در رسانه های بین المللی به ویژه رسانه های غربی در صدر اخبار قرار گرفت و آن «حمله مسلحانه به مسجد شهر کبک کانادا» بود».

به گفته پلیس کانادا، در حمله مسلحانه به نمازگزاران کانادایی در مرکز فرهنگی اسلامی شهر «کبک»، حداقل 6 نفر کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند.

حالا با گذشت ساعاتی پس از خبرهای اولیه درباره حمله به مسجد کبک که مقامات کانادایی آن را «تروریستی»‌ خواندند، پلیس این شهر کنفرانسی خبری ترتیب داده است.

پلیس اعلام کرده که نیروهای اداره ژلیس این شهر کانادا بلافاصله پس از دریافت خبر حمله به مسجد، خود را به محل رساندند و در آنجا، یک فرد مظنون را بازداشت کردند.

به گفته پلیس کانادا، یک مظنون دومی هم بازداشت شده البته این فرد با پلیس تماس برقرار کرده و خودش را تحویل آنها داده است.

در این کنفرانس خبری تاکید شده که پلیس «به دلیل در جریان بودن فرایند قانونی پرونده تحقیقات،‌ نمیتواند هیچ اظهارنظری درباره هویت مظنونان انجام دهد».

مقام اداره پلیس کبک کانادا همچنان صحبت درباره انگیزه ضاربان و عاملان حمله را «خیلی زود» خوانده و البته تاکید کرده که هدف ضاربان «القای فضای رعب و ترس» بوده است.
 


کد مطلب: 440763

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcb0gbafrhbazp.uiur.html?440763

الف
  http://alef.ir