حملات شدید ترکیه به مواضع کردهای سوریه

30 بهمن 1394 ساعت 16:45


در پی انفجار اخیر در شهر آنکارا، ارتش ترکیه مواضع کردها در سوریه را گلوله باران کرد که گفته می‌شود شدیدترین حملات از سوی ترکیه به مواضع کردها تاکنون بوده است.

به گزارش ایسنا، در پی انفجار اخیر در شهر آنکارا، ارتش ترکیه مواضع کردها در سوریه را گلوله باران کرد که گفته می‌شود شدیدترین حملات از سوی ترکیه به مواضع کردها تاکنون بوده است.

آنگونه که منابع محلی در سوریه می‌گویند حملات توپخانه‌ای ترکیه به مواضع کردها تنها شامل نقاطی که اخیرا ائتلاف تحت رهبری کردها آن را از تصرف مخالفان خارج کرده، نمی‌شود بلکه مناطقی مانند شهر عفرین که از آغاز درگیری‌ها در اختیار کردها قرار داشته نیز در معرض حملات توپخانه‌ای ترکیه قرار گرفت.

بنابر اعلام دیده‌بان حقوق بشر سوریه، حملات توپخانه‌ای ترکیه به شدت مناطق اطراف اعزاز و دیگر مناطق شمال حلب را هدف قرار داده و خسارت‌هایی را به کردها و نیروهای هم‌پیمان آنها وارد کرده است.

حملات ارتش ترکیه به کردها در پی انفجارهای اخیر در ترکیه به ویژه انفجار آنکارا که نزدیک به ۳۰ کشته به جای گذاشت، افزایش یافته است. ترکیه تلاش می‌کند که از سیطره کردها بر تمام مناطق مرزی میان سوریه و ترکیه جلوگیری کند.

مسوولان ترکیه از جمله نخست وزیر و رییس جمهور این کشور پ.ک.ک و نیروهای موسوم به یگان‌های مدافع خلق در سوریه را مسوول این انفجارها دانسته‌اند.


کد مطلب: 332961

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcb05bf8rhbf9p.uiur.html?332961

الف
  http://alef.ir