تعریف و تمجید دونالد ترامپ از ایرانی‌ها

27 بهمن 1394 ساعت 8:51


یکی از نامزدهای کسب کاندیداتوری حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بامداد سه‌شنبه گفت که ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگانی بزرگ هستند.

به گزارش فارس، دونالد ترامپ، تاجر، سرمایه‌گذار و یکی از نامزدهای کسب کاندیداتوری حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است بامداد سه‌شنبه به انتقاد از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ و رویکرد دولت فعلی کشورش در قبال آن پرداخت.

او با بیان این ادعا که ایران با توافق هسته‌ای به ۱۵۰ میلیارد دلار پول دست یافته است گفت در حالی که ایران به این رقم دست پیدا کرده چیزی عاید آمریکا نشده است.

ترامپ سپس با بیان اینکه «آنها (ایرانی‌ها) دارند به ما می‌خندند» گفت: «آنها مذاکره‌کنندگان بزرگی هستند. آنها پارس هستند. ما وحشتناکیم.»

دونالد ترامپ به اقدام ایران در دستگیری «ملوان‌های آمریکایی» و گذاشتن اسلحه بر روی سر آنان، در حالی که دست‌های آنها بالا بوده اشاره کرد و آن را نتیجه مماشات در برابر ایران در مذاکرات هسته‌ای دانست.

وی سپس به قراردادهای ایران با شرکت ایرباس برای خرید هواپیما اشاره کرد و از اینکه چرا ایران این قراردادها را با شرکت آمریکایی بوئینگ منعقد نکرده، گلایه کرد.

این میلیاردر آمریکایی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جنگ عراق اشتباه بوده گفت بر خلاف آنچه برخی به او پیشنهاد می‌کنند ابایی از گفتن این ندارد. ترامپ گفت این جنگ به بی‌ثبات کردن خاورمیانه منجر شده است.

دونالد ترامپ در ماه‌های گذشته بارها تأکید کرده بر خلاف شاید تمامی دولتمردان و سیاست‌پیشه‌گان دهه‌های گذشته آمریکا خود را مقید به رعایت هیچ چارچوبی از نوع قید و بندهای محصورکننده عمل و گفتمان «صحیح سیاسی» نمی‌داند.

او در سخنرانی بامداد سه‌شنبه هم با اشاره به همین موضوع بار دیگر یادآوری کرد که سایر نامزدها، در صورت رسیدن به قدرت، در نهایت مجبور به پیشبرد برنامه‌ها یا دستورات شرکت‌ها و گروه‌هایی هستند که هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی‌شان را وامدار آنها هستند.


کد مطلب: 332140

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcayunew49ne61.k5k4.html?332140

الف
  http://alef.ir