برجام عامل حمله موشکی به ناو آمریکایی در یمن!

22 مهر 1395 ساعت 8:52


یک رسانه آمریکائی ضمن جانبداری از فاجعه هولناک تهاجم هوائی عربستان به صنعاء در یمن، بدون ارائه هر گونه اسنادی مدعی ارتباط «برجام» با حمله موشکی به ناوشکن نیروی دریایی آمریکا شد.

به گزارش مهر، «وال‌ استریت ژورنال» در گزارشی مدعی شد حمله موشکی به ناوشکن نیروی دریایی آمریکا و کشتی همراه آن در سواحل یمن به موجب روند تسهیل کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران پس از توافق هسته ای ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ موسوم به «برجام» بوده است.

این روزنامه آمریکائی ادعای خود در این زمینه را این چنین مطرح می کند: آمریکا از سویی حمایت های اطلاعاتی کمی را به ائتلاف به رهبری عربستان ارائه می کند و از سوی دیگر می کوشد تا به ریاض تضمین دهد که اتحاد میان آمریکا و عربستان می تواند تداوم دهنده توافق هسته ای با ایران باشد.

«وال‌ استریت ژورنال» در تلاشی محتاطانه برای القاء ارتباط میان حمله موشکی به ناو آمریکائی در سواحل یمن و تراژدی خونبار تهاجم هوایی عربستان به یک مراسم تدفین در صنعاء با بیش از ۱۴۰ کشته نوشت: احتملاً هیچ انطباقی میان حمله به ناوشکن نیروی دریایی آمریکا با حمله روز قبلِ عربستان به یک مراسم تدفین در پایتخت یمن که بیش از ۱۴۰ نفر در آن کشته شدند، وجود ندارد.

این روزنامه آمریکا ارتباط میان جنایت عربستان در صنعاء با اقدامات مشابه آمریکا را اینگونه اذعان نمود: درست است که حمله عربستان به مراسم مذکور در یمن یک تراژدی بود، اما دولت آمریکا باید پیش از هرگونه تقلیل روابط با ریاض، به خاطر داشته باشد که نظامیان آمریکا هم پیش از این، چنین اشتباهاتی را مرتکب شده اند. اگر ایالات متحده با عربستان به عنوان یک دوست خیلی راحت نیست، اگر ریاض به یک دشمن مبدل شود، واشنگتن بیش از گذشته احساس ناراحتی خواهد کرد.

«وال‌ استریت ژورنال» در ادامه این گزارش بدون ارائه اسناد و مدارکی در اثبات صدق ادعای خود، ایران را متهم کرده است که پس از توافق هسته ای، برخی از فعالیت های خود علیه آمریکا را تشدید کرده است.

لازم به ذکر است، دو روز پیش دو موشک کروز به طرف ناو آمریکا در در سواحل یمن شلیک شد؛ رخدادی که یمنی ها آن را رد کرده اند.


کد مطلب: 401648

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcay6nya49nwi1.k5k4.html?401648

الف
  http://alef.ir