بگم بگم های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

بخش بین الملل الف، 23 خرداد 95

23 خرداد 1395 ساعت 9:23


در این دوره از انتخابات آمریکا، نامزدها انتخاباتی برای پیروزی و شکست دادن رقبای درون حزبی خود، توهین های جنجالی فراوانی به همدیگر داشتند و نامزدها حتی از حربه مسائل و موضوعات شخصی و افشاگری خانوادگی نیز بهره بردند. در صدر این نامزدها دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون قرار داشتند. این موضوع نشان گر تاثیرگذار بودن تبلیغات و داشتن روحیه پوپولیستی نامزدها برای جلب آرا و از میدان بیرون کردن رقبا می باشد.

انتخابات درون حزبی ریاست جمهوری آمریکا به مراحل پایانی خود نزدیک می شود. به گزارش الف در حزب جمهوری خواه دونالد ترامپ ۱۵۴۴ نماینده انتخاباتی کسب کرده و تمامی رقبای او از انتخابات کناره گیری کرده اند. اگر چه سخنان و اظهارنظرهای ترامپ موجب جنجال و شکاف هایی بین جمهوری خواهان شده اما با حمایت پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از وی احتمال معرفی اش به عنوان نامزد نهایی افزایش یافته است. در طرف مقابل اما در حزب دموکرات، هیلاری کلینتون ۲۷۸۴ نماینده انتخاباتی کسب کرده و سناتور برنی سندرز ۱۸۷۷نماینده انتخاباتی بدست آورده است. با پیروزی کلینتون در رای گیری آخرین سه شنبه بزرگ، همه منتظر کناره گیری برنی سندرز از رقابت های مقدماتی هستند.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای انتخاب چهل و پنجمین رییس جمهوری روز ۱۸ آبان برابر هشتم نوامبر برگزار شود.

نگاهی به افشاگریها و اهانتهای دونالد ترامپ
دونالد ترامپ، نامزد بی رقیب این روزهای جمهوری خواهان با اظهار نظر و سخنان جنجالی و ساختار شکنانه خود موجبات چند دستگی در اردوگاه جمهوری خواهان شده است. به گونه ای که او را به دامن زدن به نژادپرستی، تنفر از زنان و ناشکیبایی با اظهارنظرهایش در مورد مکزیکی‌ها، زنان یا اسلام متهم می کنند. اما با این که هجمه سنگینی علیه ترامپ در جریان بوده او کمتر از مواضع و سخنان انتخاباتی خود عقب نشینی کرده است.

- دونالد ترامپ در پیامی توئیتری: کلینتون چروکیده می گوید که عادت دارد با مردانی سر و کار داشته باشد که گاهی از کوره در می روند و توانسته است آنها را مهار کند. اما واقعیت این است که عملکرد او در رفتار با چنین مردانی بسیار ضعیف بوده است. تنها کارت برنده هیلاری این است که او زن است. اگر او مرد بود حتی پنج درصد آراء را نیز به دست نمی آورد.

- دونالد ترامپ در یک پست توییتری خطاب به سناتور تد کروز : مراقب خودت باش وگرنه آبروی همسرت را می بریم.

- درگیری لفظی جب بوش با ترامپ در مناظره ایالت کارولینای جنوبی: او(ترامپ) حتی این گستاخی را داشت که درباره مادرم حرف بزند. من ۶۳ سال قبل و زمانی که متولد شدم و مادرم را دیدم، برنده جایزه بخت ازمایی شدم چون او قویترین زنی است که من میشناسم. دونالد ترامپ با پریدن در حرف جب بوش اینطور گفت: « او(مادر جب بوش) باید برای مبارزات انتخاباتی شرکت کند( نه تو).

- ترامپ خطاب به هیلاری کلینتون: او شخصی باهوش نیست؛ وی یکی از بدترین وزرای امور خارجه در تاریخ کشور ما بوده است. سخنان کیلنتون مملو از دروغ ها درباره سیاست خارجی من است.

- ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود در ایالت مریلند هیلاری کلینتون را متقلب و برنی سندرز را کمونیست خطاب کرد و برای خود نام مستعار دونالد فوق‌العاده را انتخاب کرد. او در این باره گفته بود: انتخاب بین هیلاری متقلب و دونالد فوق العاده است. این بزرگترین و خارق‌العاده‌ترین انتخابات در تاریخ کشور ما است. هیلاری کلینتون متقلب مقابل یک کمونیست. این آدم دیوانه است.

- ترامپ خطاب به تد کروز: بکش کنار، مگر خودت به جان کیسیک نمیگفتی چون روی کاغذ ۱۲۳۷ دلیگیت نمیاری، بکش کنار؟؟ حالا خودتم عمراً نمیاری، بکش کنار خالی بند. تد کروز هم در توییتی به حملات ترامپ پاسخ داد: دونالد جان، تو هم روز انتخابات کالیفرنیا حذف میشی و روی کاغذ نمیتونی به ۱،۲۳۷ برسی، میخوای همه بکشیم کنار، دو دستی تقدیم هیلاری کنیم؟
- ترامپ در ایالت میشیگان و در یکی از تجمع های انتخاباتی اش از واژه ای بسیار رکیک درباره هیلاری کلینتون استفاده کرد. این واژه به حدی رکیک بود که حتی رسانه های آمریکایی از بازپخش آن در گزارشهای خود خودداری کردند و فقط به این عبارت اکتفا می کنند که ترامپ از واژه جنسی خیلی بد درباره کلینتون استفاه کرد. ترامپ با انتقاد شدید از اینکه چرا هیلاری کلینتون در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸ درمقابل رقیبت انتخاباتی اش یعنی باراک اوباما ضعیف عمل کرد، عبارت مذکور را درباره کلینتون به کار برد. سی ان ان با تشریح زمینه ای که ترامپ این سخنان را مطرح کرد و به ماجرای مناظره کلینتون در سال دو هزار و هشت اشاره کرد که او برای اجابت مزاج محل مناظره را ترک کرد به تشریح این سخنان پرداخت. سی ان ان درباره این جمله غیراخلاقی ترامپ گفت: ترامپ سخنانش را به این حد نیز بسنده نکرد و برخی از واژگان بسیار رکیک را به کار برد که استفاده از آن ، سبب می شود صورت پیرزنان نیز تا بناگوش سرخ شود!.

- ترامپ در ایالت های آرکانزاس و جورجیا با توصیف کردن روبیو به عنوان یک سبک وزن تمام عیار گفت: ... حمله جدید او این است که مرا یک هنرمند سوءاستفاده چی می خواند. آخرین چیزی که من هستم یک سوء استفاده چی است.

- ترامپ با حمله به اوباما و هیلاری کلینتون: آنها افرادی غیر صادق هستند. آنها داعش را به وجود آوردند. هیلاری کلینتون به همراه اوباما داعش را به وجود آورده است.

- دونالد ترامپ در توییتر خطاب به زوج کلینتون: بیل کلینتون، رییس جمهوری دموکرات سابق آمریکا سابقه‌ای طولانی در سوءاستفاده از زنان دارد. اگر هیلاری فکر می‌کند که می تواند کارهای همسرش را لاپوشانی کند،‌ اشتباه می‌کند.

اظهارات هیلاری کلینتون علیه ترامپ
- کلینتون خطاب به ترامپ: او تلاش کرده کلاه آمریکا را همانطور بردارد که کلاه آن همه مردم را در دانشگاه ترامپ برداشت. ترامپ و کارکنانش از آمریکایی‌های آسیب‌پذیر سوء‌استفاده کردند و آنان را تشویق کردند که آینده‌ی مالی خودشان را نابود کنند.

- هیلاری کلینتون باتاکید بر اسلام ستیزی ترامپ: او در حال تبدیل شدن به بهترین عامل جذب نیرو برای داعش است. آنها برای جذب تعداد بیشتری از جهادگرایان تندرو ویدئوهای دونالد ترامپ را که به اسلام و مسلمانان توهین می‌کند، نشان می‌دهد.

- هیلاری کلینتون در گردهمایی انتخاباتی که در شهر رنو ایالت نوادا برگزار شد، صداقت برخی ادعاهای جمهوریخواهان را زیر سوال برد و با یادآوری یکی از تبلیغات انتخاباتی که زمان نامزدی همسرش بیل کلینتون از رادیو پخش می شد گفت: در آن زمان یک تبلیغ رادیویی در روستاهای ایالت آرکانزاس پخش می شد و گوینده می گفت که یک سگ را آموزش داده که اگر دروغی از نامزدهای انتخابات بشنود سریع پارس می کند. سگ هم در رادیو واق واق کرد و مردم هم روزهای بعد واق واق می کردند. من مانده ام که باید با جمهوریخواهان چه کنیم! باید آن سگ را به دنبالشان بیاندازیم تا هر وقت که دروغی گفتند بگوید واق واق واق!.

در پاسخ به این سخنان دونالد ترامپ با پخش کلیپی در صفحه اینستاگرام نوشت: با تاکید بر قدرت یابی پوتین و داعش در زمان اوباما و هیلاری کلینتون عنوان کرد: دموکرات ها در برابر این دشمنان سرسخت پاسخ کاملی دارند و در بخش بعدی پیامش ویدئویی از هیلاری کلینتون را پخش کرد که در حال سخنرانی در جمع طرفدارانش است؛ اما در این ویدئو صدای پارس سگ بر روی صدای هیلاری کلینتون مونتاژ شده است.

برنی سندرز
- سندرز در دانشگاه میلواکی ایالت ویسکانسین شرکت های بزرگ را به اعطای کمک های هنگفت به کلینتون متهم کرد. در جریان این مناظره سندرز این سوال را پرسید: چرا وال استریت چنین کمک هایی را به کمپین های انتخاباتی می کند؟ سناتور ورمونت ضمن اذعان به عدم صلاحيت هاي كلينتون، گفت: او با گرفتن پول از وال استريت در قبال سخنراني هايش، با حمايت از تهاجم آمريكا به عراق در مقام سناتوري و حمايت از تعاملات تجارت آزاد، قدرت تشخيص ضعيف خود را اثبات كرد.

- برنی سندرز خطاب به ترامپ: دونالد ترامپ شخصیتی تفرقه افکن است که هرگز از سوی مردم آمریکا به عنوان رئیس جمهور انتخاب نخواهد شد. تبلیغات انتخاباتی وی مانند بگو مگوی بچه های کلاس هشتم در یک رستوران است. مردم آمریکا درک می کنند که ما نمی خواهیم رئیس جمهوری انتخاب کنیم که به مکزیکی ها، به آمریکای لاتینی ها، به مسلمان ، به زنان ، به کهنه سرباز ها و آمریکایی های آفریقایی تبار توهین می کند.

تد کروز
- سناتور تد کروز در مناظره شبکه فاکس نیوز: باید توجه داشته باشید که ترامپ چهل سال، بخشی از فساد جاری در واشنگتن است که شما از آن عصبانی است. نمی توان با حمایت از فردی که چهار دهه حامی دموکراتهای لیبرال بوده از جیمی کارتر گرفته تا جان کری و هیلاری کلینتون، این فساد را متوقف کرد. با حمایت از کسی که خودش از قدرت دولتی برای بهره برداری های شخصی اش استفاده کرده است نمی توان با فساد و پارتی بازی مقابله کرد.
در نهایت این که احتمال داده می شود با معرفی شدن نامزدی هیلاری کلینتون از حزب دموکرات و دونالد ترامپ از حزب جمهوری خواه برای برگزاری مرحله نهایی انتخابات، روند اظهار نظر جنجالی نامزدها علیه یکدیگر تشدید شود. هیلاری در این بین تلاش دارد تا با القاب تخریبی مانند نامزد مغرور و خودبین، دونالد خطرناک رقابت های انتخاباتی را به نفع خود رقم بزند و ترامپ نیز با بیان ناکارآمدی سیاست دموکرات ها در پی انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده آمریکا می باشد. بدون شک نیز هر دو نامزد در ادامه مسیر از هر حربه ای برای غلبه بر رقیب انتخاباتی خود استفاده خواهند کرد.


کد مطلب: 361544

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcay6ney49nim1.k5k4.html?361544

الف
  http://alef.ir