بنیاد برکت الگوی غلبه بر بروکراسی و کاغذبازی

30 فروردين 1396 ساعت 16:06


نماینده‌ی مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، عملکرد بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در محرومیت‌زدایی و رفع مشکلات مناطق کم‌برخوردار را الگویی برای غلبه بر بوروکراسی اداری و کاغذبازی‌های بیهوده نامید و تأکید کرد: سایر نهادها و ارگان‌ها هم باید همین روش را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهند.

فرهاد فلاحتی گفت: کاغذبازی‌ها و مراحل پیچیده‌ای که در کار سایر نهادها از جمله نهادهای دولتی هست، در اجرای پروژه‌های بنیاد برکت وجود ندارد و همین مسئله باعث تسهیل امور شده است.

نماینده‌ی مردم قائنات و زیرکوه با اشاره به عملکرد بنیاد برکت در استان حوزه‌ی انتخابیه‌اش گفت: چندین سال است بنیاد برکت در استان خراسان جنوبی حضور مؤثری دارد و عملکرد قابل‌توجهی در زمینه‌ی مدرسه‌سازی، مسجدسازی، راه‌سازی، توانمندسازی اقتصادی، ساخت خانه‌های عالم و از این دست اقدامات از خود به جای گذاشته است.

فلاحتی ادامه داد: بنیاد برکت فارغ از مباحث شعاری، در بسیاری از نقاط کشور حضور فعالی دارد و توانسته با مدیریت جهادی در مسیر محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی گام‌های مؤثری بردارد.

وی با اشاره به مراحلی که معمولاً برای اجرای پروژه‌ها طی می‌شود، اظهار داشت: بوروکراسی پیچیده‌ای که خصوصاً در حوزه‌ی بانکداری، گریبانگیر بخش دولتی است، پروژه‌های این بخش را معمولاً با مشکل و کندی مواجه می‌کند اما در بنیاد برکت این مراحل وجود ندارد و کارها با تأمین مالی و مدیریت حساب‌شده، سریع‌تر به ثمر می‌نشیند.

به گفته‌ی فلاحتی، مشارکت بنیاد برکت در پروژه‌ها هم مشارکتی شفاف و روشن است و این نهاد با تقویت کارآفرینان بومی در مناطق مختلف، توسعه‌ی اقتصادی مناطق محروم را پی می‌گیرد.

وی با اشاره به زمینه‌های مشارکت و سرمایه‌گذاری در منطقه‌ی قائنات، گفت: در منطقه‌ی قائنات، در زمینه‌ی فرآوری گیاهان دارویی، تولید محصولاتی مانند زرشک و زعفران و مباحث تولیدی کلان مانند فولاد و معادن و... ظرفیت‌های فراوان و بالقوه‌ای وجود دارد.

وی افزود: بنیاد برکت با جذب مشارکت مناطق محروم، راهبرد توانمندسازی اقتصادی را دنبال می‌کند اما با توجه به ریسک سرمایه‌گذاری در این مناطق، بعضاً شاهد هستیم درصد مشارکت پایین است. برای رفع این مشکل ما پیشنهاد دادیم، بنیاد برکت با آموزش به سرمایه‌گذاران و تصحیح ذهنیت آن‌ها درباره‌ی سرمایه‌گذاری در مناطق محروم، درصد مشارکت را در این مناطق بالا ببرد.

فلاحتی در پایان تصریح کرد: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با روحیه‌ی جهادی در زمینه‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان، آموزش، ایجاد کارخانجات و غیره، فعالیت‌های قابل تقدیری را خصوصاً در مناطق محروم انجام داده که این اقدامات شایسته‌ی تقدیر و تشکر است.


کد مطلب: 464009

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcawynyo49niw1.k5k4.html?464009

الف
  http://alef.ir