پایان اعتباربخشی 1000 بیمارستان کشور/تعرفه بالاتر برای بیمارستان‌های درجه یک

16 تير 1396 ساعت 9:57


معاون درمان وزیر بهداشت درباره نتایج دوره اخیر اعتباربخشی بیمارستان‌ها، گفت: نتایج این دور از اعتبار بخشی تا پایان تیر ماه برای همه بیمارستان‌های سراسر کشور نهایی می‌شود.

دکتر محمد آقاجانی در گفت‌وگو با ایسنا، از پایان اعتباربخشی بیمارستان‌های دولتی، خصوصی، خیریه و عمومی ایران خبر داد و گفت: بر این اساس تمام تیم‌های اعزامی به سراسر کشور کار تخصصی خود را برای ارزیابی نزدیک به 1000 بیمارستان در کشور در قالب 903 سنجه‌ و با استانداردهای جدید انجام دادند و نتایج حاصل و کارنامه بیمارستان‌ها تدوین شد.

وی افزود: در حال حاضر درجه کیفیت‌ و کارنامه و ریز نمرات‌  460 بیمارستان در سامانه اعتباربخشی به آنها عرضه شده و کارنامه سایر بیمارستان‌ها هم تا پایان تیر ماه به آنها داده می‌شود. این اتفاق بسیار بزرگی است که انجام خواهد گرفت.

آقاجانی ادامه داد: مهم‌ترین محور این دوره از اعتبار بخشی بیمارستان‌ها، ایمنی بیماران، تکریم آنها و رضایتمندی مردم از بیمارستان‌ها بود. یعنی هر بیمارستانی که از درجه بالاتری برخوردار باشد، بیمار در آن آسیب کمتری ببیند و مردم از نحوه ارائه خدمات آن راضی‌تر باشند، تعرفه بالاتری خواهند داشت و این تشویق بزرگی‌ برای بیمارستان‌ها است. این کار نوعی فرهنگ‌سازی جدید است که مسیر رو به رشدی را برای بیمارستان‌ها رقم می‌زند و در عین حال برای بیمارستان‌ها انگیزه ایجاد می‌کند تا به سمت رفع مشکلات و نقایص‌شان گام بردارند.

معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه کار اعتباربخشی از نظر فنی بسیار ارزشمند است، گفت: 400 نفر از متخصصان این رشته به مدت یکسال تلاش کردند تا این اعتباربخشی به دست آمد و بومی‌سازی شد و کتاب راهنمای استقرار آن هم برای بیمارستان‌ها تدوین شد و در حال حاضر تبدیل به نقشه راهی برای بیمارستان‌های کشور شده است که ابعاد علمی و اجرایی لازم را دارد.

آقاجانی همچنین اظهار کرد: در صورتی که بیمارستان‌های کشور این کتاب اعتباربخشی را اجرا کنند، کیفیت مطلوب خدمات، کمترین خطای پزشکی، کمترین آسیب به بیمار و بیشترین میزان رضایتمندی مردم با اجرای این استانداردها حاصل می‌شود.

وی با بیان اینکه کار ارزیابی‌ها در این دور از اعتباربخشی با 903 سنجه انجام شد، گفت: نتایج این دور از اعتبار بخشی تا پایان تیر ماه برای همه بیمارستان‌های سراسر کشور نهایی می‌شود. باید توجه کرد که این نقشه راه برای رشد دائمی و بهبود مستمر بیمارستان‌های کشور بسیار مناسب است.
 


کد مطلب: 489804

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcawonyy49naa1.k5k4.html?489804

الف
  http://alef.ir