نکونام: فوتبال ایران همیشه بیرون از زمین بازنده بوده است

27 آذر 1395 ساعت 12:42


مربی تیم ملی فوتبال ایران از اینکه در جمع 10 بازیکن تاریخ‌ساز فوتبال آسیا انتخاب شده‌ام، خوشحالم.

به گزارش فارس، به تازگی سایت معتبر اسپورت 360 گزارشی از برترین‌ فوتبالیست‌های آسیا منتشر کرده که در این فهرست 10 نفره نامه دو بازیکن مطرح ایرانی مشاهده می‌شود.

علی دایی و جواد نکونام، بازیکنانی که سال ها در تیم ملی ایران به میدان رفتند و در جزو ستاره‌های فوتبال کشورمان بودند که به لحاظ بازی کردن در فوتبال اروپا ثبات خوبی از خود نشان دادند.

به همین دلیل خبرنگار ما مصاحبه‌ای با نکونام به عنوان رکورددار بازی ملی و مربی کنونی تیم ملی ایران انجام داده که در زیر اظهارات وی را می‌خوانید؛

 اخیرا سایت معتبر اسپورت ٣٦٠ نام شما و علی دایی را به عنوان ١٠ بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا انتخاب کرده است،نظرت در مورد این انتخاب چیست؟

واقعا از این انتخاب خوشحالم و همین انتخاب نشان می‌دهد که ایران جایگاه بالایی در فوتبال آسیا دارد.

من در زندگی ورزشی‌ام همیشه سعی کرده‌ام که در میدان فقط فوتبالم را بازی کنم و توجهی به اتفاقات و حواشی نداشته باشم. همیشه به دنبال کسب موفقیت بوده‌ام و خوشبختانه افتخارات خوبی هم به دست آورده‌ام و به همین دلیل این انتخاب هم برایم افتخار بزرگی است. شاید افتخاراتم در فضاهای مجازی کم بوده، اما خدا را شکر می‌کنم که در میادین افتخاراتم واقعی بوده‌اند.

علاوه بر این نباید فراموش کنیم که انتخاب یک ورزشکار آن هم در سطح قاره‌ای جنبه   ملی هم دارد و از اینکه در این فهرست ١٠ نفره نام دو بازیکن ایرانی دیده می شود و دو بار نام کشورم تکرار می شود افتخار ارزشمندی است.

علی دایی به عنوان رکورددار گلزنی فوتبال جهان و شما به عنوان رکورددار بازی و کاپیتانی در تیم ملی ایران در این فهرست نهایی قرار گرفته اید.

واقعا حس بسیار خوبی دارم چون سال ها به عنوان همبازی در کنار علی دایی بازی کرده ام و خوشحالم که در این فهرست ١٠ نفره، من و علی دایی دوباره کنار همدیگر هستیم.
دوباره تاکید می کنم برخی انتخاب ها آن هم در سطح بین المللی جنبه ای کاملا ملی دارند، وقتی می گوییم دایی رکورددار گلزنی در فوتبال دنیاست یعنی علاوه بر افتخار فردی ،جنبه ملی هم در برمی گیرد بنابراین باید ارزش چنین افتخاراتی را دانست.

به نظرت در این فهرست جای کدام بازیکنان ایرانی خالی است؟
 
همه کارشناسان بین المللی فوتبال به خوبی از قدرت و استعداد ایرانی ها در فوتبال آگاهی دارند و می دانند که ایران چقدر فوتبالیست های توانمندی دارد،بازیکنانی که سال‌ها در فوتبال اروپا بازی کرده و می کنند، بنابراین اعتراف می‌کنم بازیکنان ایرانی دیگری هستند که جای خالی آنها نیز در این فهرست احساس می‌شود.

از قدرت فوتبال ایران صحبت کردید در حالی که امسال در انتخاب برترین های AFC نامی از ایران دیده نشد و اعتراض ها هم بالا گرفت؟
 
شاید برخی انتخاب ها به دلیل برخی ملاحظات باشد اما قدرت فوتبال ایران بر همگان ثابت شده است. این مشکلات وقتى خودم هم بازى می‌کردم برام اتفاق افتاد ولى همگان در آسیا بر قدرت ایران و بازیکنان ایرانى واقفند.

بازی اجباری در زمین باتلاقی مقابل سوریه و عدم حضور نام ایران در انتخاب برترین های آسیا و چند اتفاق دیگر چنین تلقی می کند که تیم ملی با وجود صدرنشینی در دور رفت برای مرحله برگشت مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 کار سخت تری پیش روی دارد. نظرتان در این زمینه چیست؟

بله، ما به اجبار و از روی ناچاری در زمین باتلاقی با سوریه بازی کردیم و ٢ امتیاز مهم را از دست دادیم. متاسفانه همیشه این اتفاقات بیرون از زمین برای فوتبال ایران افتاده است. ما همیشه در مبارزه با اتفاقات بیرون از زمین فوتبال بازنده بوده‌ایم، در حالی که باید بپذیریم همین تصمیمات بیرونی از نکات کلیدی این روزهای فوتبال حرفه‌ای است.
تیم ملی صدرنشین مرحله رفت شده و همان طور که اشاره کردید در مرحله برگشت کارمان به مراتب دشوارتر خواهد بود اما عزم و اراده کی روش و اعضای کادر و تمامی ملی پوشان برای راهیابی به جام جهانی و تاریخ سازی برای فوتبال کشورمان بسیار جدی است. امیدوارم با وجود همه مشکلات تیم ملی در دور برگشت هم با قدرت مقابل حریفان صف آرایی کرده و برای اولین مرتبه تیم ملی را برای دومین بار متوالی به جام جهانی صعود کند.


کد مطلب: 425002

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcawmnyu49nuw1.k5k4.html?425002

الف
  http://alef.ir