پیام تسلیت نیلی به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

20 دی 1395 ساعت 16:08


مسعود نیلی ،مشاور رئیس جمهور در امور اقتصادی و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه­ ریزی  طی پیامی رحلت جانگداز آیت­ الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:
بسمه تعالی
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت ناگهانی و جانگداز شخصیت بزرگ و کم نظیر، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، برای اینجانب نیز مانند همۀ دلسوزان و علاقمندان به بهروزی و پیشرفت کشور، موجب تاثر عمیق شد. اگر کسی بخواهد در مورد آیت الله هاشمی رفسنجانی حق مطلب را ادا کرده و بدون هیچگونه اغراقی تنها عناوین ویژگی­ های ایشان را ذکر کند، به فهرست بلندی می­رسد که نه تنها هر یک از اجزای آن برای آنکه فردی را به یک شخصیت ماندگار تاریخی تبدیل نماید کفایت می­کند، بلکه این مجموعۀ وزین و منحصر به فرد صفات است که از ایشان چهره ­ای ممتاز و تکرار نشدنی می­سازد.

در این مجالِ عمدتاً عاطفی که امکان تمرکز کامل برای ادای حق مطلب وجود ندارد، شاید بتوان تنها به ذکر چند نمونه اکتفا کرد. اول، کسانی که با ایشان در حوزه ­های مدیریتی و کارشناسی آشنایی داشته­ اند، به ویژه کارشناسان و مدیرانی که در معرض سوالات دقیق ایشان قرار گرفته ­اند مطمئناً هوش و دقت آماری و ذهن محاسباتی ایشان را تحسین می­کنند. نکتۀ جالب آن است که این ذهن فعال و دقیق، با گذر زمان و رسیدن به سنین بالا هم دچار آسیب نشد و تا آخر همچنان از پرسش­ها، نشانه ­های هوش و استعداد سرشار نمایان بود.

دوم، آیت الله هاشمی در تمام ایام حیات موثرِ خود، به اقتضای شرایط و ضرورت­ های محیط پیرامونی، همواره در زمان تقسیم کارها، سخت­ ترین امور را داوطلبانه برای خود انتخاب می­کرد. کشور ما در تاریخ طولانی و پربار خود، شخصیت­ های بسیاری را تجربه کرده که برای تعالی کشور فداکاری­ های زیاد داشته ­اند. کم نبوده ­اند کسانی که جان خود را بر سر این راه گذاشته­ اند و شمار آنانی که از سرمایه مادی خود گذشته­ اند بسیار است.اما اینکه یک شخصیت سیاسی برای پیشرفت کشور، مهمترین سرمایه یعنی سرمایه سیاسی و محبوبیت خود را به میدان آورده و آن را هزینه کند شاید بی­ نظیر باشد. آن زمان که لازم بود و تنها راه توسعه کشور برخورداری از چنین ویژگی بود ایشان چنین کرد.

سومین ویژگی بارز شخصیتی و فکری آیت الله هاشمی رفسنجانی را می­توان اعتقاد، جدیت و اهتمام ایشان بر ایفای نقش مردم در اداره امور دانست. ویژگی که هرچه زمان گذشت بارزتر و نمایان­ تر شد.

اینجانب ضمن عرض تسلیت ارتحال این مرد بزرگ به خانوادۀ محترم ایشان، مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران، از خداوند متعال برای ایشان رحمت و غفران الهی و برای بستگان و مردم عزیز، صبر و اجر آرزومندم


کد مطلب: 433409

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcawenyo49ney1.k5k4.html?433409

الف
  http://alef.ir