اظهارات سخنگوی ارتش پاکستان درباره ایران

19 فروردين 1396 ساعت 22:43


سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد: اسلام‌آباد خواستار روابط خوب با ایران و عربستان است و در هیچ جنگ نیابتی شرکت نمی‌کند.

به گزارش میزان، ژنرال آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد: اسلام‌آباد خواستار روابط خوب با ایران و عربستان است و در هیچ جنگ نیابتی شرکت نمی‌کند.
وی افزود: انتصاب راحیل شریف به سمت رهبری ائتلاف نظامی عربستان تصمیم دولت پاکستان بود.

به گزارش داون، غفور تأکید کرد: به دنبال برقراری روابط خوب با تمام کشورهای همسایه از جمله هند و افغانستان هستیم.

سخنگوی ارتش پاکستان اظهار داشت: به دنبال تشدید تنش در منطقه نیستیم و هدف ما مبارزه با تروریسم است.

چندی پیش سفیر ایران در پاکستان گفت: با اینکه مقامات اسلام‌آباد بارها قبل از پذیرفتن رهبری ائتلاف عربستان با مقامات تهران ارتباط برقرار کرده‌اند اما بی‌اعتمادی در این زمینه ادامه دارد.

سخنگوی ارتش در حالی این ادعا را مطرح می‌کند که در طول یک ماه گذشته تنش‌های ارتش افغانستان و هند با پاکستان بسیار شدت گرفته و سیاست یک بام و دو هوای پاکستان در برخورد با تروریسم تنش‌های منطقه‌ای را نیز افزایش داده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که خواجه محمد آصف وزیر دفاع پاکستان گفت: نظامیان پاکستانی فقط داخل مرزهای عربستان فعال هستند و هیچ تعهد و توافقی برای شرکت در جنگ یمن نداریم.

وزیر دفاع پاکستان اظهار داشت: سعی می‌کنیم با در نظر گرفتن ملاحظات ایران دغدغه این کشور در زمینه فرماندهی ائتلاف نظامی عربستان توسط راحیل شریف را برطرف کنیم.

امجد شعیب کارشناس مسائل دفاعی پاکستان از اسلام‌آباد خواست کرد بی‌اعتمادی و دغدغه ایران نسبت به حضور پاکستان در ائتلاف نظامی عربستان را برطرف کند.
 


کد مطلب: 460490

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaownyw49niy1.k5k4.html?460490

الف
  http://alef.ir