فشارهای ترامپ به ایران به نفع آمریکا نیست

7 خرداد 1396 ساعت 10:33


اندیشکده آمریکایی در گزارشی ضمن اعلام اینکه فشارهای دولت آمریکا علیه ایران در راستای منافع واشنگتن نیست نوشت فشار و تهدید، رفتارها و سیاست‌های ایران را تغییر نمی‌دهد.

به گزارش فارس، اندیشکده آمریکایی «رند» در گزارشی تحت عنوان فشارهای ترامپ به ایران به نفع آمریکا نیست، توضیح داد که انتخاب مجدد «حسن روحانی» بعنوان رئیس‌جمهور ایران منادی یک آغاز جدید در سیاست و سیاست خارجی ایران نیست.

طبق این گزارش، دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور ایران، سیاست تازه فشار علیه ایران را در پیش گرفته است اما این سیاست این خطر را به همراه دارد که فشار علیه ایران توان به کار بردن اهرم بزرگترین منابع احتمالی تغییر در ایران را از بین برود.

این اندیشکده آمریکایی ادامه داد، سیاست آمریکا برای اعمال فشار و تهدید، تغییری در ایران و سیاست‌های این کشور به وجود نخواهد آورد.

این گزارش سپس ادامه داد منزوی‌ کردن و اعمال فشار بر ایران به اینجا منتهی نمی‌شود که سیاست‌های ایران در راستای منافع آمریکا پایه‌گذاری شود و هم‌ترازی کامل واشنگتن با عربستان و دیگر کشورهای عربی به قیمت نادیده گرفتن ایران، موجب می‌شود که میانگین مردم ایران در مقابل این کشورهای عربی از دولت و کشور خود حمایت کنند. مردم ایران هنوز عشق و علاقه‌ای به پادشاهی سعودی ندارند.


کد مطلب: 476592

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaoinyu49n0m1.k5k4.html?476592

الف
  http://alef.ir