آخرین تراشه حافظه گوشی‌های سامسونگ

حافظه گوشی‌ها هم به پای رایانه‌ها رسید

بخش علم و فناوری الف، 14 اسفند 94

14 اسفند 1394 ساعت 11:22

آخرین تراشه حافظه گوشی‌های هوشمند سامسونگ، قدرت ذخیره‌ای برابر با یک رایانه دارد.


پس از اینکه سامسونگ آشکار کرد که تولید انبوه تراشه‌های حافظه 256 گیگابایتی برای دستگاه‌های همراه را آغاز کرده است، می‌توان گفت گوشی‌های هوشمند به زودی می‌توانند قابلیت ذخیره‌سازی همچون رایانه‌های شخصی داشته باشند.

سامسونگ می‌گوید این تراشه‌های جاسازی‌شده بر پایه UFS یا (Universal Flash Storage) هستند و سرعتی تقریبا دو برابر SSDها (solid state drives) دارند که مختص رایانه‌های رومیزی است.

این بدان معناست که کاربر می‌تواند یک ویدیو با وضوح 4K (وضوحی فراتر از HD) را در صفحه نمایش خود تماشا کند، در حالی که همزمان صفحه‌های اینترنت را مرور می‌کند، تصاویرش را می‌بیند و یا در پشت زمینه فایل‌هایی را دانلود می‌کند، بدون اینکه اخلالی در عملکردها پیش بیاید.

اینها همه به لطف بهبود سرعت بالای باز کردن و خواندن داده‌هاست که به تراشه این امکان را می‌دهد داده‌ها را با 850 مگابایت بر ثانیه جابه‌جا کند. سرعت‌ ذخیره داده‌ها نیز در حدود 260 مگابایت بر ثانیه است، اگرچه سامسونگ متذکر می‌شود که همین سرعت هم تقریبا سه برابر سریع‌تر از کارت‌های حافظه میکرو (microSD card) است.

همچنین به لطف پشتیبانی USB 3.0 است که با استفاده از آن شما قادر خواهید بود یک فایل فیلم پنج گیگابایتی با وضوح full HD را در مدت زمان 12 ثانیه جابه‌جا کنید.

نیازی به گفتن نیست که با چنین امکاناتی، کاربران همچنین قادر خواهند بود محتواهایی بسیار بیشتر را با استفاده از گوشی‌های همراه خود منتقل کنند. سامسونگ ادعا می‌کند تراشه UFS 256 گیگابایتی به اندازه کافی بزرگ هست که بتواند حدود 47 فیلم با وضوح full HD را در خود ذخیره کند. البته این حجم از ذخیره‌سازی ممکن است افراطی به نظر برسد، اما باید به این نکته نیز توجه داشت که حرکت به سمت واقعیت مجازی و ویدیوهای 360 درجه نیازمند حجمی بزرگ از ذخیره‌سازی است.

سامسونگ یک تراشه حافظه UFS 128 گیگابایتی برای گوشی‌های همراه را در فوریه 2015 معرفی کرده بود، البته اینکه این موضوع (جاسازی تراشه‌های حافظه UFS 256 گیگابایتی برای گوشی‌های همراه) چه زمانی محقق خواهد شد هنوز مشخص نیست.

منبع:ایسنا


کد مطلب: 336399

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaoineo49nee1.k5k4.html?336399

الف
  http://alef.ir