استفاده از ویروس زیکا برای مقابله با تومور مغزی

30 ارديبهشت 1396 ساعت 15:00


متخصصان سلامت در حال بررسی استفاده احتمالی از ویروس زیکا به عنوان سلاحی برای مقابله و از بین بردن سلول‌های تومور مغزی هستند.

به گزارش ایسنا، مرکز تحقیقات سرطان انگلیس اعلام کرد: ویروس زیکا را می‌توان به عنوان سلاحی برای مقابله با سلول‌های تومور مغزی استفاده کرد و این یافته می‌تواند به روش‌های درمانی جدید برای سرطان منجر شود.

متخصصان علوم پزشکی در این مرکز انگلیسی قرار است در بررسی‌های خود تاثیر ویروس زیکا را روی سلول‌های تومور در موش‌ها ارزیابی کنند.

آلوده شدن به ویروس زیکا در دوران بارداری می‌تواند معلولیت‌های جدی را برای نوزاد به همراه داشته باشد و سلول‌های بنیادی در مغز جنین را مورد حمله قرار دهد اما از آنجایی که مغز افراد بزرگسال رشد کامل خود را داشته عفونت ناشی از ویروس زیکا در آنان به طور معمول با علائمی شبیه آنفلوآنزا همراه است.

متخصصان معتقدند ویروس زیکا می‌تواند از سد خونی - مغزی عبور کرده و سلول‌های سرطانی را مورد هدف قرار دهد.

با این حال ویروس زیکا همچنان در نوزادان و کودکان نگرانی‌های جدی را به دنبال داشته و در حال حاضر تمرکز آزمایش‌های پزشکی بر آن است که اطلاعات بیشتری در مورد این ویروس و پیدا کردن روش‌های درمانی احتمالی جدید به دست آید.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، در مراحل اولیه تحقیق این تیم تخصصی در نظر دارد بررسی کند که چگونه ویروس زیکا سلول‌های بنیادی را مورد هدف قرار داده و در نتیجه نقطه شروعی را برای ارائه درمان‌های جدید ارائه کنند.


کد مطلب: 473991

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaoeny649n0o1.k5k4.html?473991

الف
  http://alef.ir