آخرین وضعیت سربازان حادثه نی‌ریز

9 تير 1395 ساعت 20:01


فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به آخرین وضعیت سربازان سانحه دیده در حادثه نی‌ریز گفت: ۳ نفر از سربازان حال نامساعدتری دارند که به گفته پزشکان خطر رفع شده است.

به گزارش تسنیم، امیر احمدرضا پوردستان در حاشیه مراسم گرامیداشت یاد و خاطره ۱۳ سرباز جان باخته ارتش در حادثه واژگونی اتوبوس در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) اظهار داشت: روند درمان بسیار خوب است و از تلاش‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز جای قدردانی دارد.

وی افزود: نفراتی که در مراقبت‌های ویژه داشتیم یکی پس از دیگری در حال ترخیص و انتقال به بخش هستند و تنها سه نفر حال نامساعد تری دارند که به گفته پزشکان خطر برطرف شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های پزشکی در شهر شیراز و استان فارس و پیگیری‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی روند به خوبی درمان در انجام است و امید است در کوتاه‌ترین زمان ممکن شاهد ترخیص مصدومان حادثه باشیم.

امیر پوردستان خاطرنشان کرد: براساس آخرین آمار ارائه شده از نهادهای مرتبط در حادثه واژگونی اتوبوس سربازان ارتش در فارس ۵۰ درصد راننده، ‌۳۰ درصد تعاونی و ۲۰ درصد دیگر وضعیت جاده مقصر بوده است؛ در نقطه‌ای که حادثه اتفاق افتاده امکانات لازم برای بازدارندگی از وقوع حادثه در جاده وجود نداشته است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: البته این به این معنا نیست که خودمان را مسئول ندانیم، نیروی زمینی ارتش خود را مسئول می‌داند و از این پس برای سربازانی که اتوبوس می‌گیرد، نفراتی را به همراه آنان اعزام می‌کند که دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

وی با بیان اینکه نقش سربازان در کشور بسیار اساسی است و دژها و قلعه‌های مستحکم ملت به شمار می‌روند، افزود: از ۴۸ هزار شهید هشت سال دفاع مقدس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران‌، حدود ۴۰ هزار نفر سرباز هستند که این نشان می‌دهد سربازان با تمام وجود در میدان هستند.

امیر پوردستان خاطرنشان کرد: یکی از مؤلفه‌های اصلی نظام وجود سربازان جوان، متدین و پرنشان در پادگان‌ها است و همواره آماده هستند تا به امر فرمانده کل قوا نه در مرزهای جغرافیایی بلکه در هرجایی که ایشان بفرمایند، به رزم ودفاع از اسلام بپردازند.


کد مطلب: 367692

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcao0neu49nii1.k5k4.html?367692

الف
  http://alef.ir