در واکنش به پیروی ترامپ‬‎ / فرانسه: باید مسائل مهم ایران و سوریه را با آمریکا روشن کنیم

19 آبان 1395 ساعت 12:08


وزیر خارجه فرانسه در واکنش به پیروزی احتمالی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اعلام کرده است که فرانسه باید برخی مسائل مهم از جمله جنگ سوریه و توافق هسته ای ایران را با واشنگتن روشن کند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، ژان مارک آیرو وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه ای تلویزیونی تاکید کرد: اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شود، پاریس باید برخی مسائل مهم و کلیدی از جمله توافق هسته ای ایران و جنگ سوریه را با واشنگتن روشن کند.

وی در ادامه تصریح کرد: تصور می کنم که شخصیت ترامپ، ابهامات و سئوالاتی را به وجود آورده است. شخصیت ترامپ شما را به تفکر وامی دارد، این شخصیت سئوالات و ابهاماتی را ایجاد می کند. شخصیت وی قطعا واکنش های تحریک آمیزی را به دنبال داشته است.

وزیر خارجه فرانسه گفت: احتمالا ترامپ قدرت را کسب کرده است، فرانسه یک متحد برای آمریکا است. ما یک شریک کلیدی و مهم هستیم و باید برای برقراری ثبات و آرامش در جهان همکاری کنیم.وی اظهار داشت: ما می خواهیم درک کنیم که رئیس جمهور جدید آمریکا چه کاری می خواهد انجام دهد. برای توافق تغییرات آب و هوایی پاریس جه اتفاقی خواهد افتاد؟ توافق هسته ای ایران چه خواهد شد؟ اینها سئوالات مهمی است که از خودمان می پرسیم.


کد مطلب: 412051

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcamuny649n6w1.k5k4.html?412051

الف
  http://alef.ir