کشور در مرز خاموشی/ هشدار را جدی بگیرید

بخش اقتصادی الف؛ 15تیر 96

15 تير 1396 ساعت 13:32


مدیرعامل شرکت توانیر گفت: رکورد تاریخی مصرف برق در کشور زده شد و اگر مشترکان عنایت لازم را نداشته باشند، قطعا با خاموشی مواجه خواهیم شد.

آرش کردی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به میزان مصرف برق در کشور گفت: روز گذشته در ساعت ۱۵:۲۰ میزان مصرف برق به ۵۵ هزار و ۳۶۴ مگاوات رسید که این عدد یک رکورد تاریخی در کشور است.

وی ادامه داد: نسبت به سال گذشته میزان مصرف برق هفت درصد رشد داشته که این مسئله موجب شده فشار مضاعف به شبکه برق متحمل شود اما با توجه به فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته با کمترین محدودیت خاموشی روبرو شدیم و توانستیم امروز را علی‌رغم افزایش مصرف بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه شرایط حاضر وضعیت خاصی است، گفت: مشترکان باید هشدارهای برقی را جدی بگیرند و از مصارف غیر ضروری در ساعات پیک که ساعت ۱۲ تا ۴ بعدازظهر است، به طور جد جلوگیری کنند.

کردی تصریح کرد: شبکه برق کشور امروز شرایط نامطلوبی را سپری کرد که اگر اقدامات همکاران برقی نبود، می‌توانست شرایط بدی رقم بخورد. لذا تقاضای ما از مشترکان، مدیریت مصرف برق و توجه به هشدارهای برقی است.

وی نیاز صرفه‌جویی در صنعت برق را ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ مگاوات دانست و افزود: اگر مشترکان ۱۰ درصد صرفه جویی داشته باشند، تهدید خاموشی کشور را دنبال نمی‌کند. بنابراین در این شرایط انتظار همکاری از سوی مشترکان افزایش می‌یابد.


کد مطلب: 489651

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcamony649nai1.k5k4.html?489651

الف
  http://alef.ir