منصوریان: باید پرسپولیس را 4 تایی می‌کردیم

25 بهمن 1395 ساعت 17:28


علیرضا منصوریان، سرمربی تیم استقلال یک روز پس از پیروزی بزرگ در دربی تهران با احتیاط از قهرمانی تیمش صحبت می کند.

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا منصوریان در گفتگویی تلویزیونی در مورد بازی دیروز و عقب افتادن در ابتدای بازی گفت: دربی سنگینی خاص خودش را دارد و پرسپولیس هم تیم هجومی است. ما برنامه داشتیم در ابتدای بازی فشار بیاوریم که متاسفانه در ابتدای بازی رکب خوریم و گل اول بازی را سروش رفیعی از میان هافبک های دفاعی ما زد. این گل تمام برنامه های ما را به هم ریخت و شوک بدی وارد کرد، اما خداراشکر خیلی زود به خودمان آمدیم و فشار لازم را وارد کردیم و 3 گل هم به این تیم زدیم؛ البته شخصا اعتقاد دارم می توانستیم به گل 4 هم برسیم.

وی ادامه داد: به هر حال در مجموع با توجه به اینکه با جوان هایی به بازی رفته بودیم که دربی اول خود را تجربه می کردند و همچنین اینکه تقابل دو تیم در خط دفاعی و حمله (تعداد گل خورده کمترپرسپولیس و گل زده بیشتر استقلال در لیگ) که هر کدام از تیم ها در آن داعیه دار بودند، روز موفقی را پشت سر گذاشتیم.

منصوریان در مورد اینکه برای دومین بار برانکو را در یک دیدار حساس مغلوب کرده است و اینکه آیا می تواند مثل سال گذشته مانع قهرمانی این تیم شود، اظهار داشت: ما به افق روشنی پیش روی خود می اندیشیم. دیروز هم به بچه ها گفتم که بازی با پرسپولیس می تواند یک نقطه عطف برای ما باشد. ما صبر می کنیم ببینیم تیم های دیگر چه نتایجی مقابل این تیم کسب خواهند کرد. اما پرسپولیس هم نشان داده که واقعا تیم بزرگی است و از کادر فنی خوبی برخوردار است؛  با این حال فکر می کنم اگر بتوانیم روند خوب خود را حفظ کنیم و تیم های مقابل پرسپولیس هم بتوانند تن این تیم را به باخت عادت بدهند می توانیم شرایط خوبی پیدا کنیم؛ البته با احترام به تمام تیم ها فعلا صدر در اختیار پرسپولیس است و با بازی های خوبی که ارائه داده بسیار قابل احترام است.

سرمربی استقلال در مورد انتظارات روز افزون از تیم استقلال عنوان کرد: سوال شما را کاملا قبول دارم؛ تیم ما کاملا جوان است و بازیکن هایی که جابه جا می کنیم میانگین سنی 23 دارند. مسئولیت خیلی بالا است ولی این فشار نباید انتظارات از جوان های تیم ما را بالا ببرد ولی ما تمام سعی خود را برای موفقیت تیم به کار می گیریم.

منصوریان با ابراز امیدواری از نشاطی که به فوتبال ایران وارد شده ادامه داد: فارغ از هر رنگی تیم های ما امسال هر هفته در آسیا بازی خواهند داشت؛ بازی هایی که هر هفته یکی از آن ها در ایران خواهد بود و امیدوارم امسال حداقل یک نماینده در بین 4 تیم برتر آسیا داشته باشیم.

منصوریان در مورد درگیری های ایجاد شده بین رحمتی و سید جلال در پایان بازی ادامه داد: دلیل اصلی این موضوع از روی سکوها، صفحه مطبوعات و رسانه ها به وجود می آید. به خاطر این هر چه به آخر بازی نزدیک می شویم، تیم و بازیکنی که بازی را باخته فکر می کند این بازی دیگر آخر دنیا است. این هم به خاطر این است که تفکر ما حرفه ای نیست. به نظرم ما فرهنگ دربی ال کلاسیکو را باید وارد این مسابقه کنیم ولی به هر حال در دربی 84 آخر بازی شاهد صحنه های تلخی بودیم که نقاط تاریک بازی بودند؛ فکر می کنم در بازی های آینده می توانیم با اعمال دو عنصر که یکی مدیریت بهتر داور و دومی عدم تبلیغات منفی است که باعث حساسیت بیش از حد بازی می شود، از به وجود آمدن این صحنه ها جلوگیری کنیم.


کد مطلب: 445352

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcammnyu49nye1.k5k4.html?445352

الف
  http://alef.ir