حمایت سازمان ملل از برجام در سالگرد آن

28 دی 1395 ساعت 14:18


معاون سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد، در مقر اصلی این سازمان گفت: سازمان ملل متحد از نخستین سالگرد دستاورد «روز اجرا» ذیل برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام استقبال می‌کند.

به گزارش تسنیم، فرحان حق، معاون سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد، روز دوشنبه در مقر اصلی این سازمان در نیویورک گفت: سازمان ملل متحد از نخستین سالگرد دستاورد «روز اجرا» ذیل برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام استقبال می‌کند که نقطه عطفی در توافق تاریخی به دست آمده به وسیله سه کشور عضو اتحادیه اروپا، روسیه، چین و آمریکا و جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 14 جولای 2015 بود و شورای امنیت با قطعنامه 2231 در همان سال آن را مورد حمایت قرار داد.

وی گفت: این توافق بر اهمیت دیپلماسی در تضمین منحصراً صلح آمیز باقی ماندن برنامه هسته‌ای ایران، در حالی تاکید دارد که مروج صلح و امنیت در منطقه هم هست.

در بیانیه حق آمده است: سازمان ملل متحد از تاکید مجدد بر ادامه کامل و موثر برجام از جمله طی نشست کمیسیون مشترک 10 ژانویه 2017 در وین با تعهد محکم تمامی طرف‌ها استقبال کرده و همه دولت‌های عضو را به پشتیبانی از اجرای کامل برجام ترغیب می‌کند. بسیار اهمیت دارد که برجام از جمله با ارائه منافع ملموس به مردم ایران، به نفع همه مشارکت کنندگان باشد.

سازمان ملل متحد به پشتیبانی خود از اجرای برجام بر اساس قطعنامه 2231 و سایر تصمیمات مرتبط شورای امنیت ادامه خواهد داد.


کد مطلب: 436154

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaminyy49ne61.k5k4.html?436154

الف
  http://alef.ir