درخواست صدها جوان از ستادکل نیروهای مسلح: تکلیف ما را با برنامه ششم مشخص کنید

13 تير 1396 ساعت 15:08


بیش از ۲۵۰ جوان با امضای مطالبه ای در سامانه همخواهی، از سرلشگر باقری درخواست کردند تکلیف ماده۸۸ را درباره مشمولان خدمت وظیفه مشخص کند. بر اساس ماده۸۸ قانون برنامه ششم توسعه، فرزندان رزمندگان و آزادگان به ازای هر ماه حضور در جبهه و فرزندان جانبازان به ازای هر درصد جانبازی مشمول یک ماه کسر از خدمت وظیفه عمومی خواهند شد.در این الحاقیه اشاره شده است که اجرایی شدن آن منوط به اذن فرماندهی کل قوا می باشد.

به گزارش روابط عمومی دیده بان شفافیت و عدالت در این مطالبه آمده است: نظر به سپری شدن چهار ماه از تصویب قانون برنامه ششم و تاثیر مستقیم اجرای الحاقیه مذکور بر برنامه ریزی و زمانبندی تحصیلی و شغلی مشمولان خدمت وظیفه عمومی، از حضرتعالی درخواست می گردد تا در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف این الحاقیه اقدام فرمایید.

همخواهی، به عنوان بستر مطالبه گری عمومی، به شهروندان ایرانی امکان می دهد مطالبه خود از مسئولان (اشخاص حقیقی یا حقوقی) را در فضای مجازی طرح و در محیط تلگرام برای آن امضا جمع آوری کنند. سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت، هرهفته مطالبه دارای بیشترین امضا را رسما پیگیری و نتیجه را به عموم گزارش می کند.


کد مطلب: 489066

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaionyi49naw1.k5k4.html?489066

الف
  http://alef.ir