اعضای‌کنگره به اوباما: به‌جای اسد،با داعش بجنگ

1 آذر 1394 ساعت 8:06


اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا از رئیس‌جمهور این کشور خواستند تا به‌جای مبارزه با دولت بشار اسد به فکر مبارزه با گروه تروریستی داعش باشد.

به گزارش تسنیم، تولسی گابارد، نماینده دموکرات و آستین اسکات، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه طرحی را ارائه کردند که به‌موجب آن جنگ غیرقانونی علیه دولت بشار اسد پایان یابد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از آستین اعلام کرد: تلاش برای خارج کردن اسد از قدرت در این مرحله برای مأموریت اصلی ما غیرمؤثر به شمار می‌رود.

گابارد نیز دراین‌باره گفت: آمریکا درحال جنگ در سوریه است. اولین موضوع مبارزه با داعش و دیگر گروه‌های افراط‌گرا است که کنگره پس از حملات ۱۱ سپتامبر مجوز آن را صادر کرده است.

گابارد در ادامه تأکید کرد که تلاش برای سرنگونی اسد غیرسازنده است زیرا به پیشروی داعش کمک می‌کند. به‌اعتقاد وی درصورت دسترسی داعش به تسلیحات و زیرساختهای ارتش سوریه این گروه تروریستی به‌مراتب خطرناکتر از قبل خواهد شد.

وی به سی‌ان‌ان گفت: به‌نظرم اسد نباید از قدرت کنار گذاشته شود. درصورت کنار گذاشتن اسد و سرنگونی وی داعش، القاعده و جبهه النصره کنترل تمام سوریه را در دست خواهند گرفت... آنها حتی قویتر خواهند شد.


کد مطلب: 311765

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcai6nem49n601.k5k4.html?311765

الف
  http://alef.ir