کشف تجهیزات نظامی و مُهرهای جعلی در مخفیگاه مردی با سابقه جاسوسی

16 بهمن 1395 ساعت 8:59


خراسان نوشت: مرد 38 ساله ای که سال گذشته پس از تحمل کیفر به جرم جاسوسی از زندان آزاد شده بود ، دوباره به اتهام جعل مُهرهای دادگستری و سپاه و همچنین نگهداری تجهیزات نظامی در حالی دستگیر شد که احتمال می رود وی با اتهامات دیگری روبه رو شود.

معاون دادستان مشهد در امور جرایم خاص با بیان این خبر  گفت:  ماموران کلانتری شهید رجایی مشهد با استفاده از گزارش های مردمی به اطلاعاتی دست یافتند که  نشان می داد فرد مشکوکی با داشتن سلاح کمری در شهر تردد می کند .قاضی سیدجواد حسینی افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع بلافاصله دستور بررسی های غیرمحسوس و شناسایی مخفیگاه این فرد صادر شد . ماموران انتظامی با هدایت سرگرد علی عبدی (رئیس کلانتری شهید رجایی)  پس از مدتی رصدهای اطلاعاتی و زیرنظرگرفتن این مرد 38 ساله به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد این مرد کارمند سابق کنسولگری  یکی از کشورهای خارجی در مشهد بوده که به جرم جاسوسی دستگیر و روانه زندان شده بود.

این مقام قضایی اضافه کرد : با به  دست آمدن این اطلاعات ماجرای حمل سلاح وارد مرحله جدیدی شد و ماموران انتظامی با کسب مجوزهای قضایی مخفیگاه این فرد در  مشهد را شناسایی  و بازرسی کردند. قاضی حسینی گفت: در بازرسی از منزل وی، یک قبضه کلت قلابی که بسیار شبیه کلت جنگی واقعی است به همراه مُهرهای جعلی دادگستری و سپاه پاسداران، تجهیزات نظامی و همچنین پنج پاسپورت با ویزای عربستان کشف و ضبط شد.

سرپرست مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد گفت: متهم این پرونده با تفهیم اتهاماتی از قبیل نگهداری تجهیزات نظامی و جعل مُهرهای دادگستری و سپاه در اختیار معاونت اطلاعات سپاه پاسداران مشهد قرار گرفت تا بررسی های بیشتری در این مورد صورت گیرد.


کد مطلب: 442030

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaeunyw49nyw1.k5k4.html?442030

الف
  http://alef.ir