صبحانه انتخاباتی الف/

ضربه نهایی احمدی نژاد/ یارانه 150 و کارانه 250 هزارتومانی/ تمجید رئیسی از قالیباف/ چه کسی تراکم می خورد؟/ روحانی همچنان پیشتاز

بخش سیاسی الف، 4 اردیبهشت ۹۶

4 ارديبهشت 1396 ساعت 5:45


چه کسی پای برج ها را امضا کرد؟
روز گذشته رئیس جمهور نسبت به فروش تراکم در شهر با عنوان شهرفروشی انتقاد کرد.

ممکن است مردم عادی از رویه های قانونی فروش تراکم بی اطلاع باشند ولی آقای رئیس جمهور بخوبی می دانند که مجوز بلندمرتبه سازی در شهر، نیازمند مصوبه کمسیون ماده 5 است که این کمسیون 8 عضو دارد و تنها یک عضو آن نماینده شهرداری است و یک عضو از شورای شهر و 6 عضو دیگر دولتی اند. با این توضیح چرا تخلف دولتی ها پای مدیریت شهری نوشته می شود؟

البته جناب رئیس جمهور در همین چند روز گذشته نیز نسبت به منع مناظرات زنده اعتراض کرده بودند درحالیکه نمایندگان دولت عامل حذف این مناظرات بودند.
 
ضربه نهایی احمدی نژاد
روز گذشته احمدی نژاد وبقایی آخرین موضع انتخاباتی خود را در بیانیه ای اعلام کردند. احمدی نژاد در این بیانیه ضمن تشکر از هواداران تاکید کرد، در حالی کنار می رود که از هیچ یک از نامزدهای حاضر در صحنه انتخابات حمایت نخواهد کرد و هیچ یک مورد تائید آنها نمی باشند.

این بیانیه و اعلام بی طرفی بدون تردید کمک به روحانی است. احمدی نژاد تصور می کند پیروزی روحانی در انتخابات باعث می شود از او یک قهرمان مظلوم در تاریخ ساخته شود.
 
یارانه 150 هزارتومانی و کارانه 250 هزارتومانی
باقرقالیباف از یک طرح اقتصادی خود پرده برداشت. قالیباف که مدتی پیش از سه برابر شدن یارانه ها متناسب با نرخ تورم تا مرز 150 هزارتومان خبر داده بود، روز گذشته وعده کارانه 250 هزارتومان را به افراد بیکار داد. به گفته وی هرجوان بالای 18 سال در سامانه جویای کار ثبت نام می کند و تا پیدا کردن شغل مبلغ 250 هزار تومان کارانه می گیرد.
 
گزارش 6 ماهه مبارزه با فساد
رئیسی روز گذشته در جمع تعدادی از نمایندگان مجلس ضمن تاکید بر اهمیت مبارزه با فساد گفت که افشای پرونده های فساد را به صلاح نمی دانم اما برای مبارزه با فساد برنامه ای دارم که در پایان 6 ماهه اول مسئولیتم  حتما درباره آن به مردم گزارش می دهم.
 
تقدیر رئیسی از قالیباف
شنیده شده است رئیسی در جمع اعضای ستاد خود از عملکرد قالیباف تقدیر کرده است. وی پیش تر نیز نسبت به مراقبت از تخریب نامزدهای اصولگرا به هواداران خود تذکر داده بود. قالیباف نیز پیش از ثبت نام در انتخابات در جمع فعالان مجازی گفته بود که تخریب نامزد جبهه انقلاب خیانت است.
 
 همچنان روحانی پیشتاز
نظرسنجی های صورت گرفته نشان می دهد که همچنان روحانی پیشتاز است. این در حالی است که هنوز بخش زیادی از مردم تصمیم نگرفته اند که به چه کسی رای دهند. قالیباف نیز در رتبه دوم و رئیسی با فاصله حدود 10 درصدی بعد از قالیباف قرار دارد.

روز گذشته یک عضو جمنا گفت احتمال دارد هردو نامزد اصولگرا تا انتها در عرصه رقابت باقی بمانند. این در حالی است که پیشتر بحث کناره گیری یکی نامزد به نفع دیگری مطرح بود. برخی اینطور پیش بینی می کنند که انتخابات دو مرحله ای می شود و از اینجهت حضور هر دو نامزد اصولگرا در رقابت با روحانی، موثر است.


کد مطلب: 465288

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaamnya49niu1.k5k4.html?465288

الف
  http://alef.ir