تغییر نام بزرگراه نیایش به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

27 تير 1396 ساعت 14:20


با رأی مثبت اعضای شورای شهر تهران بزرگراه نیایش حدفاصل بزرگراه صدر تا بزرگراه شهید آبشناسان به نام مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نامگذاری شد.

به گزارش تسنیم، امروز در سیصدوشصت و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران مجتبی شاکری رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران برخی موارد برای نامگذاری را اعلام کرد. نخستین موضوعی که اعضای شورای شهر در دستور کار خود برای نامگذاری داشتند تعیین تکلیف نامگذاری معبری از تهران به نام مرحوم هاشمی رفسنجانی بود. 

وی با بیان اینکه ضرورت دارد مصوبه پیشین شورای شهر تهران مبنی بر نامگذاری حدفاصل سرو شرقی و سرو غربی به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی متوقف شود و نامگذاری جدید به تصویب رسد از اعضا درخواست کرد که در این خصوص رأی‌گیری به عمل آید.اعضای حاضر در این جلسه شورای شهر تهران نیز به اتفاق آرا با نامگذاری بزرگراه نیایش حدفاصل بزرگراه صدر تا بزرگراه آبشناسان به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی موافقت کردند. سایر موارد اعلام شده نیز به جز مورد تغییر نام متروی باقرشهر به مترو پالایشگاه و تغییر نام ایستگاه مترو شاهد در بهشت زهرا به نام ایستگاه شاهد ــ باقرشهر به تصویب اعضا رسید و دو مورد اخیر موکول به بررسی بیشتر در جلسات شورای شهر تهران شد


کد مطلب: 493386

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaaenyi49noe1.k5k4.html?493386

الف
  http://alef.ir