واکنش ایران به اظهارات وزیر خارجه ترکیه

1 اسفند 1395 ساعت 20:30


سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه اظهارات وزیر خارجه ترکیه در مونیخ را غیرسازنده می دانیم، گفت: آنها باید بدانند که بی ثباتی و ناامنی در منطقه مقصری جز آنها و برخی دیگر از کشورهای متوهم ندارد.

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی شامگاه یکشنبه در واکنش به سخنان غیرسازنده وزیر امور خارجه ترکیه در کنفرانس امنیتی مونیخ، اظهار داشت: کسانی که در سودای خام بازگشت به امپراطوری اند و به اقدامات مداخله گرایانه، غیرقانونی و غیرمشروع و حمایت از گروه های تروریستی دست زده و موجب خونریزی و افزایش تنش و بی ثباتی در منطقه می شوند، نمی توانند با فرافکنی از زیر بار مسئوولیت چنین اقداماتی شانه خالی کنند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: آنها باید بدانند که بی ثباتی و ناامنی در منطقه مقصری جز آنها و برخی دیگر از کشورهای متوهم ندارد؛ و لذا نباید و نمی توانند با اتهام زدن به دیگران از گرداب خودساخته رهایی یابند.

قاسمی تاکید کرد: سیاست منطقه ای جمهوری اسلامی ایران همواره مبتنی بر حفظ ثبات و امنیت تمامی کشورها و همسایگان قرار داشته و دارد؛ نقش و سیاستی که مورد اذعان بسیاری از دولت ها و ملت های منصف در منطقه و جهان قرار گرفته و با استقبال آنان مواجه است.


کد مطلب: 447189

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdcaa0nyo49ny61.k5k4.html?447189

الف
  http://alef.ir