واکنش پنتاگون به عامل حمله به کشتی آمریکا در سواحل یمن/ حمله به خاک آمریکا بود و به آن باید پاسخ داد

21 مهر 1395 ساعت 10:53


خود را در معرض خطر بزرگی قرار داده[ناو آمریکایی]وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که پس از شلیک دو موشک به سمت ناوشکن آمریکا در سواحل یمن در حال بررسی "پاسخ نظامی" به این اقدام است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، کاپتان جف دیویس، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در واکنش به حمله موشکی به ناوشکن یو.اس.اس ماسون، آمریکا تاکید کرد: تعرض به کشتی‌های وابسته به ناوگان دریایی ارتش آمریکا به منزله تجاوزی آشکار علیه ایالات متحده است که باید به آن پاسخ داد و هر کسی که این کار را انجام داده خود را در معرض خطر بزرگی قرار داده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال حملات انتقام جویانه واشنگتن علیه کسانی که این کار را انجام داده‌اند گفت: این مساله در حال حاضر در حال بررسی است.

دیویس افزود: پنتاگون هنوز در حال بررسی این مساله است که  انصارالله عامل حمله مذکور بوده یا نه.

این مسئول پنتاگون ادامه داد: هر طرفی که در آزادی حرکت ناوگان دریایی ما اختلال ایجاد کند و یا ناوگان دریایی ارتش آمریکا را در خطر قرار دهد، مجازات خواهد شد.

آمریکا مدعی است موشک‌های شلیک شده از مناطق تحت کنترل انصارالله به سمت کشتی آمریکا شلیک شده. در مقابل انصارالله و ارتش یمن هرگونه دست داشتن در این اقدام مشکوک رد می‌کند.

وی گفت: هنوز مشخص نشده که دو موشکی که به سمت ناوگان دریایی ما شلیک شد، بخشی از تسلیحاتی بوده که انصارالله از انبارهای سلاح دولت قبلی یمن در اختیار گرفته و یا اینکه از سلاح‌های جدیدی بوده که ایران در اختیارش قرار داده است.

دیویس ادعا کرد: پنهان نیست که ایران به شکلی فعال در راستای تجهیز آنها و در اختیار قرار دادن اسلحه و ادوات جنگی لازم به آن‌ها تلاش می‌کند.


کد مطلب: 401413

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdca66nye49nwy1.k5k4.html?401413

الف
  http://alef.ir