چرا ایران شکایتش از روسیه درباره S300 را پس گرفت؟

24 مرداد 1395 ساعت 18:07


با توجه به تحویل سامانه دفاعی اس ۳۰۰ طبق جدول زمان بندی جمهوری اسلامی ایران  به لحاظ حقوقی، شکایت از روسیه را پیگیری نمی کند.

به گزارش ایسنا، سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگویی در مورد موضوع پس گرفتن شکایت ایران از روسیه در خصوص عدم اجرای تعهداتش در مورد تحویل سامانه دفاعی اس ۳۰۰ گفت : شکایت جمهوری اسلامی ایران از روسیه به جهت عدم اجرای تعهدات این کشور در مورد توافق اس ۳۰۰ بود، ما در این زمینه فراز و نشیب های زیادی با روسیه داشتیم به طوری که روسیه در اجرای توافق کوتاهی های زیادی را انجام داد.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به مذاکرات اخیر و صحبت‌های صورت گرفته روسیه در حال اجرای تعهداتش است و عمل به تعهدات را بر طبق جدول زمان‌بندی شده انجام می‌دهد، به گونه ای که بخشی از سامانه دفاعی اس ۳۰۰ به ایران واگذار شده و بخش دیگری در حال واگذاری است. آموزش‌های لازم نیز انجام می‌شود و استقرار صورت می گیرد، با توجه به این موارد دیگر دلیلی ندارد جمهوری اسلامی ایران به لحاظ حقوقی شکایتش را پیگیری کند و این بدان معنا است که ضرورتی ندارد که شکایتی را به صورت حقوقی دنبال کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در مورد تحویل اس ۳۰۰ گفت: بخش عمده‌ای از تاسیسات وارد کشور است و بخش کوچکی از آن مستقر شده و مابقی در حال اجرا است طبق توافق باید روسیه تا پایان سال میلادی ۲۰۰۶ به تعهداتش در تحویل و استقرار این سامانه عمل کند.


کد مطلب: 381317

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdca66ne049nae1.k5k4.html?381317

الف
  http://alef.ir