آسیب 35 میلیارد دلاری استرالیا از پیروزی ترامپ/ تهدید توافق های تجاری

19 آبان 1395 ساعت 13:29


پیروزی 'دونالد ترامپ' نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در رقابت با 'هیلاری کلینتون' باعث شد بازار سهام استرالیا حدود 35 میلیارد دلار ارزش خود را از دست بدهد.

به گزارش ایرنا، پیش بینی شده است با پیروزی 'ترامپ' در انتخابات، چندین اتفاق رخ دهد، از جمله اینکه مردم طلاهای خود را نگه دارند و به اوراق قرضه دولتی روی آورند.

مقامات استرالیا که همانند بسیاری از مقامات کشورهای دیگر از پیروزی احتمالی 'ترامپ' شوکه شده اند، احتمال می دهند برخی از پیمان های تجاری بین دو کشور از دستور کار خارج شود.

تارنمای استرالیایی 'ناین نیوز' روز چهارشنبه از جمله اصلی ترین پیمان هایی که در معرض خطر قرار دارند را توافق همکاری های دو سوی اقیانوس آرام ذکر کرد که آمریکا به همراه 11 کشور دیگر از جمله استرالیا درصدد محقق کردن آن بودند و دولت فعلی آمریکا نیز تلاش وافری برای به مقصد رساندن آن تا پایان دوره خود دارد.

'دونالد ترامپ' از جمله اصلی ترین مخالفان داخلی آمریکا با این توافق است که در کارزارهای انتخاباتی خود نیز تمرکز ویژه ای بر آن داشت.
برخلاف 'ترامپ'، بازار استرالیا نسبت به پیروزی 'هیلاری کلینتون' نامزد دمکرات ها واکنش مثبتی نشان داده بود، به گونه ای که پس از اینکه 'وال استریت' تحقیقات 'اف.بی.آی' را به نفع 'کلینتون' اعلام کرد، این واکنش قابل مشاهده بود.

بازار سهام استرالیا صبح چهارشنبه با این احتمال که کلینتون پیروز انتخابات است، بخشی از ارزش سهام از دست داده خود را بازگرداند و بهای طلا نیز کاهش یافت.

برخی اقتصاددانان بر این باورند که پیروزی 'دونالد ترامپ' به احتمال زیاد سقوط ارزش سهام های جهانی را در پی دارد و جهان را با بحران مالی مواجه می کند.

ارزش دلار اکنون در برابر بسیاری از ارزهای خارجی از جمله 'رینگیت' مالزی، 'ین' ژاپن و 'پزو' مکزیک کاهش یافته و بهای نفت نیز تا حدی سقوط کرده است.

بازار سهام آمریکا نیز ساعاتی پس از اینکه نامزد جمهوریخواهان در فلوریدا، کارولینای شمالی و اوهایو به پیروزی دست یافت، حتی نسبت به حادثه 11 سپتامبر 2011 نیز سقوط بیشتری را تجربه کرد.


کد مطلب: 412079

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdca0unyo49n6w1.k5k4.html?412079

الف
  http://alef.ir