نقوی حسینی: ادعای روحانی برای ۶۵۰ هزار شغل عجیب و غریب است

14 شهريور 1396 ساعت 16:45


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ادعای روحانی برای ایجاد ۶۰۰ هزار شغل سالانه در کشور، این ادعا را عجیب و غریب دانست.

سید حسن نقوی حسینی نماینده ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با افکارنیوز با اشاره به ادعای حسن روحانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه ایرانجزو پنج کشور دنیاست که سالانه 600 هزار به بالا شغل ایجاد می کند، گفت: این شعارها در دولت یازدهم هم داده شد اما وقتی ما بررسی کردیم که چنین چیزی ندیدیم.

وی افزود: در دولت یازدهم هم شعار ایجاد 750 هزار شغل مطرح می شد اما در عمل ما چیزی ندیدیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جمعیت یک میلیون نفری حوزه انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا تصریح کرد: جمعیت حوزه انتخابیه اینجانب حدود یک هفتادوپنجم جمعیت کل کشور را شامل می شود و اینجانب بصورت مکتوب از رئیس جمهور و مقامات دولت درخواست کردم تعداد شغل های ایجاد شده در حوزه انتخابیه اینجانب را به ما نشان دهند.

نقوی حسینی تصریح کرد: اینجانب از آقایان سوال کردم که این شغل ها کی و کجا ایجاد شده و چه کسانی مشغول بکار شدند.

وی تاکید کرد: متاسفانه تا به امروز هیچ مقامی به سوالات اینجانب در مورد شغل های ایجاد شده پاسخی نداده است و ما هیچ اطلاعی از شغل های ایجاد شده نداریم و شغلی هم ندیدیم. نماینده ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در همین زمینه مثالی زد و گفت: حکایت شغل های ایجاد شده روحانی مثل حکایت حاکمی است که برای شخصی هزار ضربه شلاق تعیین کرد. مرد گفت ای حاکم! شما یا نمی دانید شلاق چیست یا نمی دانید هزار چقدر است.

نقوی حسینی تصریح کرد: وقتی در کشور 650 هزار شغل ایجاد می شود یعنی سرمایه گذاری کلانی باید صورت می گرفت و در پی این سرمایه گذاری باید رونق بوجود می آمد که ما اینها را در جامعه مشاهده نکردیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما دچار اشکال است، افزود: اگر نگاه دولت به حوزه اقتصاد باشد، نباید منتظر تحول خاصی باشیم . بنابراین برای ایجاد تحول در عرصه اقتصادی باید نگاه دولت تغییر کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: در حال حاضر رکود بر اقتصاد کشور حاکم است. در این شرایط نه امکان ایجاد شغل وجود دارد و نه رونقی در عرصه اقتصادی مشاهده می شود.

نقوی حسینی گفت: با این شرایط فعلی کارخانه ها و کارگاههای تولیدی در حال تعطیل شدن هستند.

وی افزود: رئیس جمهور در ایام تبلیغات می گفت که ملاک تورم مرکز آمار نیست بلکه جیب مردم است اگر رئیس جمهور به این نظر خود اعتقاد داشته باشد، باید بداند که جیب مردم نشان می دهد که تورم بالای 20 درصد است نه تک رقمی.


کد مطلب: 508677

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdca0anm049nwi1.k5k4.html?508677

الف
  http://alef.ir