واکنش عراق به اظهارات وزیر مشاور سعودی

3 آذر 1395 ساعت 23:22


وزارت خارجه عراق در پاسخ به اظهارات مداخله جویانه سفیر پیشین عربستان در بغداد، اعلام کرد که این وزارتخانه متعلق به تمام عراقی هاست و سوء استفاده از نام مکه مکرمه نشان دهند ورشکستگی عربستان است.

به گزارش فارس، وزارت خارجه عراق شامگاه چهارشنبه (امروز) به اضهارات «ثامر السبهان» وزیر مشاور عربستان و سفیر پیشین این کشور در بغداد واکنش نشان داد.

وزارت خارجه عراق اعلام کرد که این وزارتخانه متعلق به تمام عراقی هاست و سوء استفاده از نام مکه مکرمه نشان دهند ورشکستگی عربستان است.

«ثامر السبهان» وزیر مشاور و سفیر پیشین عربستان در بغداد عصر امروز مدعی شد که وزارت خارجه عراق به جای حرکت در منافع این کشور به نفع ایران حرکت می کند.

سبهان که بارها به صورت علنی در امور داخلی عراق دخالت کرده بود، در ادامه اتهام پراکنی‌های خود، به «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق حمله کرد.

وی در حساب توئیتری خود نوشت: «موضع وزارت خارجه عراق عجیب بود که اول می‌خواست مکه را نابود کند و الآن این اقدام را محکوم می‌کند».

السبهان ادامه داد: «با این حال، این موضع مردم عراق نبوده، مصیبت این است که ابراهیم جعفری وزارت خارجه را ربوده و در اختیار ایران گذاشته است».

اظهارات مداخله جویانه وزیر مشاور عربستان، به موضع اخیر وزارت خارجه عراق در نشست همکاری اسلامی اشاره دارد.

جعفری، وزیر خارجه عراق در آن نشست که با هدف محکوم کردن آنچه عربستان آن را حمله موشکی نیروهای انصارالله یمن به مکه می‌نامید، گفته بود، حمله به مکه یک ادعا بیش نیست و عربستان برای گفته‌های خود هیچ سندی ندارد.

ثامر السبهان، دو ماه پیش به دلیل مواضع مداخله جویانه خود در عراق و تروریستی خواندن نیروهای بسیج مردمی این کشور موسوم به الحشد الشعبی از منصب خود در سفارت عربستان در عراق کنار گذاشته شد.


کد مطلب: 417173

آدرس مطلب: http://alef.ir/vdca00nye49n661.k5k4.html?417173

الف
  http://alef.ir